Nezaměstnanost v okrese stále nestoupá, naopak dokonce se v září ještě o něco snížila. Zatímco v srpnu dosahovala 5,6 procenta, na konci září českokrumlovský úřad práce vykazuje za okres 5,5 procenta. Jenom přibylo absolventů po škole. V evidenci úřadu práce je to navýšení ze srpnových devadesáti na 122 absolventů v září.

Nyní tedy na Českokrumlovsku hledá práci 2357 uchazečů, mezi nimi 1289 žen. „Já práci sháním od července," svěřila se včera padesátiletá paní Jitka z Velešína. „Předtím jsem pracovala ve Stabillu, jenomže jsem z Velešína a potřebuji práci na jednu směnu. Žiju sama 
s malým synem. Je mi jedno, jaká to bude práce. Musím hledat."

Českokrumlovsko zůstává tradičně regionem s nejvyšší nezaměstnaností v kraji. Nejvíc se mu blíží okres Tábor, kde je nezaměstnanost 5,2 procenta. Nicméně počet nezaměstnaných na jedno volné pracovní místo je více než optimistický – činí 1,5 uchazeče.

Mezi uchazeči o práci 
o něco ubylo lidí se zdravotním omezením, nicméně pořád jich zůstávají více než čtyři stovky, přesně 431. Mezi nahlášenými volnými pracovními místy je pro ně vhodných 21 pozic.

Volná místa v regionu přibyla. Z 1407 na konci srpna na 1528 na konci září. Je mezi nimi i 450 pracovních pozic, na které by mohli nastoupit absolventi a mladiství.

V nezaměstnanosti vysoko vyčnívá obec Pohorská Ves se svými 19,5 procenta. Až daleko za ní je další obec s vysokou nezaměstnaností, a to Malšín s 10,2 procenta.