Nezaměstnanost se na Českokrumlovsku o letních prázdninách držela prakticky na stejné výši. V srpnu oproti červenci totiž přibylo k celkovém počtu na konci měsíce navíc jenom 125 lidí bez práce, což je přírůstek pouhých 0,5 procenta.

Nezaměstnanost v regionu v srpnu dosahovala 8,1 procenta, čili práci hledalo 2936 lidí. Do evidence úřadu přibylo například 13 osob propuštěných z papíren Větřní, kde bude propouštění lidí v dalších měsících pokračovat.

Z hlediska profesí přišlo na úřad práce nově 18 prodavačů, 13 číšníků a servírek, dokonce 10 zedníků, což je oproti jiným rokům docela brzo. Také se přišlo přihlásit 11 montážních dělníků. U ostatních profesí počet propuštěných nepřesahoval číslo deset.

Počet volných míst pro nezaměstnané je stále velice malý. V srpnu jich úřad práce mohl nabídnout jenom 134. Žádný div, že na jedno volné místo připadá 22 uchazečů o práci – přesně 21,9 uchazeče.

Ovšem přesto to neznamená, že by se nezaměstnanost značně zhoršovala.

„Měsíční průměr za posledního půl roku udává letos 3248 uchazečů. Loni tento průměr činil 3030 uchazečů. Nezaměstnaných tedy letos přibylo, ale je to číslo srovnatelné s rokem 2006. Není to tedy nic, co by tu už nebylo,“ řekl Luboš Mlčák z oddělení trhu práce Úřadu práce v Českém Krumlově.

„Ovšem počítáme, že v září nezaměstnanost naroste, ještě horší to bude v říjnu, ale nejhorší v listopadu.“