A zasažené je tím nejenom centrum. Také vnější části Českého Krumlova byly v obležení aut, která parkují, kde se jen najde sebemenší skulinka. Beznadějně plná byla odpoledne všechna parkoviště, Chvalšinská ulice, všechny ulice kolem centra, kdejaké volné místečko až k plaveckému stadionu, neobvykle těsno bylo dokonce i na poměrně vzdáleném plešiveckém sídlišti.

A tomu odpovídal i počet návštěvníků ve městě, což se projevilo především při hlavním průvodu, kdy se v některých částech města situace chvílemi vyhrotila až kriticky. Diváků se kolem trasy průvodu tísnilo tolik, že například na náměstí kolem zábran doslova nebylo k hnutí a téměř se nedalo ani dýchat.

Ovšem nejkritičtější fáze nastala, když průvod skončil a masa lidstva se dala do pohybu. V ulicích vznikaly zácpy. Nejhůř to prožívali lidé uvízlí na Lazebnickém mostě a zejména v zatáčce těsně za ním, kde někteří lidé začali propadat psychické depresi.
„Chci pryč, vůbec nemohu dýchat,“ byl opakovaně slyšet ženský hlas. Do toho se ozýval dětský pláč. V mase lidí, v níž uvízly i maminky s dětmi v kárkách, vůbec nebylo k hnutí a k dovršení všeho se tudy vraceli lidé z průvodu s koňmi. V ten moment se v těchto místech Latrán zcela ucpal.
Nicméně po čase se cesta uvolnila a zdálo se, že to všichni přežili bez úhony.