„Jdeme do toho společně a podařilo se nám domluvit to nej z gastro provozů z Lipna a okolí. Milovníci jídla se mohou těšit na výbornou kombinaci jídel, pití, nebude chybět i tematická kapela, prostě pravé vítání jara na Lipně,“ dodává tiskový mluvčí areálu Jiří Gruntorád.

Obnova letohrádku Bellarie v krumlovské zámecké v roce 2024.
Bellarie v Krumlově v zámecké je jako nová. Letos ji zpřístupní návštěvníkům

Návštěvníci na festivalu najdou Kramolínského vola, který bude prezentovat zabijačkové speciality, sekanou, nebo třeba zabijačkový guláš, kulinářství Korzo zase připraví zelňáky, stroopinky, buchty, lívance. „Poctivé pečivo dodá Chleba se solí. Milovníci kávy si přijdou na své díky Shots and sparks. Molo Bistro umíchá ty nej drinky. Pivovar Rožmberk chystá pivní speciality. Pro mlsné jazýčky si své nej zákusky připravuje cukrárna Povidloň. Prostě ať už budete mít chuť na cokoliv, tady se o Vaše chuťové pohárky postarají na maximum,“ vyjmenovává mluvčí.

Festival nabídne i program pro celou rodinu

Mimo dobrého jídla a pití si návštěvníci užijí i bohatý program pro děti a dospělé. Nejenom k poslechu zahraje tematická Řeznická kapela nebo oblíbené Duo Kačí z nedalekých Českých Budějovic. Pro děti bude připraveno malování na obličej, kouzlení, možnost opékat buřty a k tomu spousta her a soutěží.

„A kdo by po vydatném hodování chtěl malinko vytrávit, může vyrazit na Stezku korunami stromů, na procházku okolo lipenského jezera, vypůjčit si kolo, elektrokolo, nebo si sjet pomocí sjezdových koloběžek nádhernou přírodní trasu,“ uzavírá Jiří Gruntorád s tím, že více informací návštěvníci najdou na webu lipno.info.