Tělíčko novorozeněte našel v pondělí 24. července 2023 v kontejneru na posyp u Základní školy v Lipně nad Vltavou kolemjdoucí muž. Tělo bylo uložené v pytli v kbelíku. Původně si myslel, že se jedná o uhynulé zvíře, ale pak se mu zdálo, že vidí něco, co připomíná končetinu. „Vrátil jsem se domů pro rukavice, pytel otevřel a snažil jsem se zjistit, co v něm je. Šli kolem známí, tak jsem je poprosil, ať se podívají, jestli se nepletu,“ popisoval tehdy děsivý zážitek.

Na místo vyjížděli krajští kriminalisté, kteří provedli veškeré neodkladné a neopakovatelné úkony a začali vyšetřovat a pátrat po pachateli vraždy. „I přes výslechy desítek osob, prověření několika poznatků od veřejnosti a laboratorních vyšetření odebraných vzorků DNA, se kriminalistům zatím nepodařilo tento hrůzný čin objasnit a jeho pachatele dopadnout. Proto se znovu s odstupem času obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při vyšetřování,“ zmínila tisková mluvčí policie Lenka Krausová.

Nemohl to udělat nikdo místní, jsou přesvědčení lidé. Na místě, kde se tělíčko novorozence našlo, je dřevěný kříž s plyšovým medvídkem.
Vražda novorozence. Z kontejneru na Lipně šel zápach, muž tu našel mrtvé dítě

Od případu uplynul už nějaký čas, ale policisté věří, že by si i po několika měsících mohli lidé vzpomenout na něco, co tehdy kriminalistům možná zapomněli sdělit a moho by to být důležité. Prosí i o záznamy z palubních kamer projíždějících aut s tím, že právě na nich by se mohlo objevit něco, co by mohlo ve vyšetřování pomoci.

„Konkrétně nám jde o osobu, která se v době od 25. června do 10. července 2023 pohybovala kolem kontejneru na posyp u budovy Základní školy v Lipně nad Vltavou a tělo novorozence tam vložila,“ upřesnila Lenka Krausová.

Poznatky případu mohou lidé volat na linku 158, případně je sdělit přímo kriminalistům na telefonu 974 221 483.

Tělo novorozence našli v kontejneru na posyp u Základní školy v Lipně nad Vltavou.
Vražda novorozence je samý otazník. Policie nemá matku ani toho, kdo tělo ukryl