„Program startuje úderem desáté dopolední ukázkou hašení požáru a pokračovat se bude například ukázkou slaňování ze Stezky korunami stromů, zásahem policejních psovodů, ukázkou záchrany osob z vodní hladiny a nebude chybět ani výbuch s požárem,“ zve za pořadatele do Rodinného areálu Lipno Jiří Gruntorád.

O akci bývá mimořádný zájem, aby si ji návštěvníci ještě více užili, dostanou složky IZS více prostoru. Najdete je na třech místech. U rybníčku pod bobovou dráhou, na Stezce korunami stromů a na tradičním místě u Království lesa. Den s integrovaným záchranným systém ovšem není jen o ukázkách práce všech složek, ale také o tom naučit se v případě nebezpečí správně reagovat.

Pro děti je pak připravený pamětní list a také cesta po stanovištích. Pokud je obejdou, získají odměnu v podobě vstupu do Království lesa pro děti do 14,99 let + dospělou osobu zdarma.

Replika prstenu podle originálu nalezeného v rožmberské hrobce.
Ve Vyšším Brodě o víkendu uvidíte snubní prsten Petra Voka nebo Závišův kříž

„A komu by to nestačilo, může si dopoledne v dolní části Rodinného areálu Lipno prohlédnout úžasné veterány, které sem zavítají v rámci South Bohemia Classic 2023. Čtrnáctý ročník mezinárodní setinové rallye veteránů zavede na Lipno až 150 posádek z několika zemí světa,“ zve Jiří Gruntorád. Hodnotné skvosty začnou do Lipna přijíždět ve směru z Frymburku krátce před půl devátou.