Lyžaři na Lipně budou mít ve čtvrtek  k dispozici sjezdovku Jezerní, výukové hřiště Foxpark a bobovací kopec. Hned druhý den, v pátek 8. prosince, se otevře přes šest kilometrů sjezdovek na druhé straně areálu, na kterých leží bez 15 centimetrů metr sněhu. Na Hochfichtu budou od pátku v provozu všechny lanovky a vleky kromě 4sedačky Schwarzenbergbahn. Otevřeno a upraveno bude přes 16 km sjezdovek, na kterých leží 90–110 cm sněhu. Mimo jiné také tratě Krumauer a Zwieselberg Skiroute, na kterých si užijete jízdu v hlubokém přírodním sněhu.

Zasněžené Prachatice v sobotu odpoledne.
Kalamita na jihu Čech. Po obřích přívalech sněhu přijdou třeskuté mrazy

Co se bílé stopy týká, dvacet kilometrů rolby najely na frymburských loukách, přes padesát kilometrů v okolí Pasečné, na obou stranách hranice, a v areálu Schöneben u Zadní Zvonkové je denně upravováno 53 km tratí. Tam je vstup zpoplatněn částkou 6 € za dospělou osobu, děti do 15 let jsou zdarma. Aktuální stav lyžařských tras na Šumavě najdete ZDE

„Ve čtvrtek se bude na Lipně lyžovat jen za 480 Kč, což je cena za dospělého,“ zve první nedočkavce mluvčí areálu na Lipně Jiří Gruntorád. „Děti lyžují za 50 % po celou sezónu, takže třeba ve čtvrtek dáte za dětský skipas 165 Kč na celý den.“

Přívaly sněhu umí přinést i radost. Krumlovská parta běžkařů nezaváhala a vyrazila za jedinečnými zážitky do centra Českého Krumlova.
Chodci nám ničí stopu! Bílé centrum Krumlova přilákalo běžkaře

Víkend na Lipně se ponese ve znamení adventu a těch nejlepších filmů se zimní tématikou. „Rodiče s dětmi se mohou vydat od jedenácti hodin dopoledne na LESObjevování neboli komentovanou prohlídku Stezky korunami stromů, od půl jedné odpoledne startují vánoční dílničky,“ dodává mluvčí. „V restaurace Stodola je steakový víkend, a aby toho nebylo málo, úplně zdarma je v sobotu od čtyř odpoledne připraven Snow Film Fest 2023 v kongresovém centru hotelu Element, kde diváci uvidí ty nej filmy se zimní a dobrodružnou tématikou.“ Aktuální informace nejenom o sněhových podmínkách najdete na lipno.info.

Hochficht hlásí přes 16 km otevřených sjezdovek

„Paní Zima k nám byla obzvlášť štědrá a nadělila nám na úvod sezóny ideální podmínky a krásnou zimní kulisu. Díky neúnavné práci celého našeho týmu se nám podařilo připravit téměř všechny sjezdovky a naši návštěvníci se tak mohou těšit na skvělý lyžařský zážitek“, zve na Hochficht Gerald Paschinger, ředitel skiareálu.

Na Hochfichtu budou v provozu všechny lanovky a vleky kromě 4sedačky Schwarzenbergbahn. Otevřeno a upraveno bude přes 16 km sjezdovek, na kterých leží 90–110 cm sněhu. Mimo jiné také tratě Krumauer a Zwieselberg Skiroute, na kterých si užijete vzrušující jízdu v hlubokém přírodním sněhu.

Na Lipně leží v sobotu ráno ve volném terénu téměř půl metru sněhu.
FOTOGALERIE: Podívejte se, kolik sněhu napadlo přes noc. A chumelit bude dál

Skiareál Hochficht bude od 8. prosince v provozu každý den od 8.30 do 16 h a skipasy nejvýhodněji zakoupíte online přes webové stránky, které jsou v českém jazyce. Navíc se vyhnete možnému čekání u pokladen a rychleji se tak dostanete na svah. 1denní skipas pro dospělou osobu koupíte online za 52 €, děti zaplatí 26 €. Malé děti do 6 let lyžují za 4 €. Při nákupu u pokladny stojí hodinové a 1denní skipas o 3 € více.

„Na Hochfichtu pracuje okolo 30 lidí z Čech, a proto se zde domluvíte i bez znalosti němčiny. Veškeré důležité informace jsou v areálu uvedeny rovněž v českém jazyce,“ doplnil mluvčí areálu Martin Řezáč.