Budoucnost papírny v Loučovicích opět visí na vlásku. Stejně, jako vidina pracovní příležitosti pro lidi z Loučovic a okolí. Podle aktuálních informací naopak společnost Cepap, která má papírnu pronajatou, provoz ve druhém čtvrtletí ukončí.

Ivan Vrábel, jednatel této firmy, Deníku řekl: „Společnost nedocílila obchodními aktivitami plánovaný objem prodejů. Úspěšné nebylo také nasmlouvání potřebného objemu zakázek na druhé čtvrtletí letošního roku, které bylo podmínkou pro další výrobu.“ V tuto chvíli podle Vrábela zůstává v továrně jen část zaměstnanců na prodej papíru a provozní údržbu.

V následujících týdnech firma vyprodá naskladněné zásoby výrobků a papírnu vrátí vlastníkovi. „Z nám dostupných informací dále  usuzujeme, že majitel papírny jedná o pronájmu a provozu části papírny se zájemcem o další provozování papírenské výroby,“ shrnul Ivan Vrábel.

Určitá naděje tedy zůstává, ale bývalí i někteří současní zaměstnanci  přestávají věřit.

„Už si s kamarády jedeme hledat práci do Rakouska,“ okomentoval v pátek Kamil Hošek současnou situaci.

Nejen on, ale i někteří další zaměstnanci podle svých slov ztratili víru v budoucnost nějakého dalšího trvalejšího provozu loučovické papírny.