Záchranáři a v první řadě horská služba pospíchali ke zraněnému muži v pátek po 16. hodině. Na sjezdovce spadl jedenačtyřicetiletý lyžař tak nešťastně, že si způsobil otřes mozku.

„Zároveň ale popisoval příznaky, které nás vedly k podezření na úraz páteře v bederní oblasti,“ informoval náčelník Horské služby Michal Janďura.

Ke zraněnému jako první dorazili dva členové horské služby, kteří ihned vzhledem k tomu, jak se zranění jevilo, povolali Leteckou záchrannou službu z Českých Budějovic. „Raněného muže pak ošetřili, umístili ho do vakuové matrace, aby ho stabilizovali a zamezili prochladnutí. K nehodě potom dorazila i posádka vozu rychlé zdravotnické pomoci, která zraněnému dala pro jistotu i infuzi,“ líčil Michal Janďura.

Členové horské služby pak odvezli zraněného na saních tažených sněžným skútrem na heliport na Kramolíně, kde jej převzal vrtulník a transportoval k dalšímu ošetření do budějovické nemocnice.

„Mám informace, že údajně rentgen ukázal, že zranění muže nejsou tak vážná, jak to na sjezdovce vypadalo,“ sdělil večer potěšující zprávu ředitel záchranné společnosti Trans Hospital Bořek Bulíček.

„Opět důrazně upomínáme návštěvníky Šumavy, aby dbali všech zásad bezpečnosti na sjezdových tratích, především Desatera FIS. Je nutné, aby vždy jízdu přizpůsobili stavu sjezdovek, které jsou nyní velice tvrdé a přemrzlé,“ důrazně varuje náčelník Janďura