S plnou parádou odstartuje v sobotu 3. prosince letošní sezónu Skiareál Lipno. Lyžaři se dočkají a vyrazí na páteřní sjezdovky Jezerní, Spojovací a Dámskou, kde leží až čtyřicet centimetrů sněhu.

„Minulou sezonu jsme na Lipně odstartovali 5. ledna, o rok předtím jsme začínali 29. prosince. Nyní nám počasí přeje a vyplatily se i předsezónní investice do zasněžovacího systému. Od neděle vyrobil přes 80 tisíc kubíků sněhu a na perfektně připravených tratích o délce přes tři kilometry si tak návštěvníci užijí až čtyřiceti centimetrovou pokrývku," pochvaluje si ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Hned úvod sezóny v sobotu bude podle něho výjimečný, když se lyžaři mohou těšit i na dárky. Ty dostanou například první čtyři, kteří dorazí na kopec sedačkovou lanovkou.

Na své si v pětihvězdičkovém areálu přijdou tradičně také děti, pro které bude otevřený Fox Park a přivítá je jejich oblíbený maskot lišák Fox s animačními programy. I děti se při první lyžovačce dočkají dárků, když od 11 do 14 hodin bude Mikulášská nadílka na Stezce korunami stromů. „Pro dárky mohou děti s rodiči vyrazit přímo z lyží, které uschovají v depotu u stezky a přezují se do pohodlné obuvi. Otevřené budou i všechny další oblíbené služby a atrakce včetně Aquaworldu Lipno, provozoven Lipno Gastro nebo místní půjčovny, servisu, lyžařské školy a prodejny Intersport," upozornil Dušek.

V sobotu se lyžuje za mimosezónní ceny a výhodu na vícedenní skipasy mají návštěvníci s kartou hosta Lipno.card. „Chceme, aby první lyžařský víkend byl začátkem úchvatné sezóny, kterou si zapamatují všichni hosté Lipenska," přeje si Dušek.

Na lyžaře čeká ve Skiareálu Lipno celá řada novinek, které se budou během sezóny postupně otevírat. Mezi největší patří například 500 metrů dlouhá slalomová trať pro veřejnost s názvem K Yettimu, nebo skicrossová trať připravená týmem olympijské vítězky Evy Samkové, jejíž profil je vhodný jak pro děti tak pro dospělé. Vylepšení dozná i tamní snowpark. „V novém Snowparku Lipno jsme dbali na komplexnost. Vytvořili jsme část určenou pro začínající jezdce, kde jsou umístěny nízké překážky a malé skoky. Když si na nich natrénujete první krůčky ve freestylu, můžete pokračovat na větších překážkách a dál rozvíjet svůj styl. Větší překážky nově stavíme na terénních platformách, které umožní pohodlné a bezpečnější dopady," doplnil Vojen Smíšek ze společnosti Lipensko, který se na novém konceptu snowparku podílel.

Na rakouském Hochfichtu u Lipna se už v pátek rozjely lanovky a vleky. Díky silným mrazům se podařilo kvalitně zasněžit několik sjezdovek a lyžaři se mohou těšit hned na úvod sezóny na výborné podmínky.

„Letošní zahájení sezóny bude stát za to. Díky několikadenním mrazivým teplotám klesající až pod – 10 °C jsme mohli vyrábět velmi kvalitní technický sníh a ve velkém objemu. Na sjezdovkách, které v pátek otevřeme, leží až 40 cm sněhu", uvedl Gerald Paschinger, jednatel skiareálu Hochficht.

V provozu bude 4sedačková lanovka Hochfichtbahn a pojízdný pás v dětském Fichtl Kids Parku. Otevřena bude 2 km dlouhá FIS sjezdovka Standartabfahrt s převýšením přes 400 m a dětský park. Lyžovat se bude každý den od 8.30 do 16.00.

„Jelikož sněžná děla jsou neustále v provozu a ve čtvrtek má navíc sněžit, je možné, že na víkend otevřeme další sjezdovky. Přesné informace budeme aktualizovat na našich webových stránkách, které jsou v českém jazyce", doplnil Paschinger.

Děti do 10 let v doprovodu lyžujícího rodiče zaplatí jen 3 € na den a mládež do 19 let lyžuje za dětské ceny.
Kdo na Hochficht pojede autem přes Horní Planou, může využít převoz přes lipenské jezero a cestu si zkrátit o 20 km. Převoz jezdí každý den vždy „v půl".