Infoservis k 12.1.2011

SJEZD

Skiareál Lipno

V provozu jsou všechny sjezdovky i lanovky včetně pojízdných koberců n dětském hřišti. Denně provoz od 8.30 od 16 hodin, večerní lyžování od 18 do 21 hodin.

Věžovatá Pláně

Mělo by se lyžovat dál, ale situace se může na poslední chvíli změnit v závislosti na počasí. Proto než vyjedete, podívejte se raději na aktuální informace na www.kozi–plan.estranky.cz.

Provozní doba je od středy do čtvrtka od 17 hodin do 21 hodin, v pátek od 14 do 21 hodin. V sobotu od 9 do 16 a od 17 do 21 hodin, v neděli od 9 do 16 hodin.

Hochficht

Tady je k dispozici lyžařům 20,8 kilometru sjezdovek. Pro děti je připraven Sunny Kids Park se zajícem Hopsíkem a pojízdným kobercem i chatkou na ohřátí. V provozu jsou denně od 9 do 16 hodin.

BĚŽECKÉ TRASY

Horní Planá

V Horní Plané i přes teplé počasí zůstávají všechny tři běžkařské trasy. Místy samozdřejmě není stopa úplně dobrá, ale běžkovat se dá.

Schöneben

V běžeckém areálu Nordisches Zentrum Böhmerwald hned za přechodem Zadní Zvonková je denně upravováno 69 kilometrů stop pro klasický styl i bruslení. Schöneben je hlavní Mekkou běžkujících bruslařů. Je třeba ale počítat s denním poplatkem tří euro za osobu nebo si koupit sezonní permanentku za 30 euro.

BRUSLENÍ

Horní Planá

Bruslařská dráha se trošku porovnala a bruslit se dá. Led je měkčí, ale o poznání rovnější než byl.

Upozornění o změně termínu víkendového běžeckého a bruslařského závodu Lipenská stopa. Pořadatelé akce se s ohledem na avizované oteplení před víkendem a s tím související bezpečnost bruslařů na zamrzlém Lipně rozhodli závody přesunout na 12.-13. března.