Zde jsou programy některých oslav:

FRYMBURK – „Čarodějky, je náš den, oprašte koště a pojďte ven.", tímto mottem začíná frymburský slet čarodějnic a stavění májky, který začíná od 16 hodin na hřišti. Program: zdobení máje, od 17 h soutěže pro děti, rej čarodějnic (vystoupení žáku ze ZŠ Frymburk), stavění májky, čarodějnický rej Frymburkem, pálení čarodějnic a opékání špekáčků.

KAPLICE – pálení čarodějnic od 18.30 do 22 hodin. Čarodějnický průvod z náměstí na Suchý vrch, zapálení vatry, občerstvení, živá hudba u vatry, ukázky práce s koněm, kovbojská stezka pro děti – střelba z luku, házení lasem, práce s bičem, jízda na koni a spoustu dalších zkoušek dovednosti..Ohňostroj.

HORNÍ PLANÁ – čarodějnický rej na zahradě MŠ a stavění máje u kostela sv. Markéty. Dovádění pro děti, houpačky, klouzačka, kolotoč, skákání panáka, kuličky a diskotéka. Dětské čarodějnické, ale i dospělé masky čarodějnic a čarodějů, upírů a hejkalů vítány. V podvečer od 17 hodin stavba máje, opékání vuřtů, pálení Morany. Po setmění ohňostroj.

BRLOH – stavění máje kolem 18 hodin u Kampeličky, akci pořádají mladí dobrovolní hasiči za podpory obce, posezení u ohně s opékáním buřtů, občerstvení, v případě nepříznivého počasí bude postaven stan. Májka se bude stavět i v Rojšíně na návsi a v Jaroníně u místní hospody (požární zbrojnice).

SOBĚNOV – stavění máje na návsi místní omladinou okolo 18 hodiny, zapálení ohně a opékání vuřtů, hlídání do ranních hodin.

DOLNÍ TŘEBONÍN – obec Dolní Třebonín srdečně zve na tradiční „Pálení čarodějnic" na obecním hřišti. Program: od 17 hodin soutěže pro děti s cenami, od 18 hodin stavění májky, opékání buřtů a v 18.30 vyhlášení nejhezčích čarodějnic. K poslechu a tanci hraje kapela Limit, občerstvení a opékané prase. Lampiónový průvod.

SRNÍN - každoroční stavění máje se uskuteční na hřišti od 17 hodin.

VELEŠÍN – SDH Velešín společně s KIC města Velešín zvou na „Stavění máje a pálení čarodějnic", které se uskuteční na veřejném ohništi pod poštou. Program: od 16 hodin - stavění máje a zábavný program pro děti. V 21 hodin lampiónový průvod městem. Po průvodu upálení čarodějnice, posezení u ohně. Občerstvení zajištěno (pivo. limo, klobásy).

KŘEMŽE – pálení čarodějnic, stavění májky a zábavné odpoledne s doprovodným programem se uskuteční od 15 hodin na hřišti u školy. Na děti čekají soutěže, výroba čarodějnice, zdobení májky, diskotéka, večer stavění májky a pečení buřtíků a po setmění čeká na děti překvapení. Od 19 hodin bude vyhrávat hudba k tanci a poslechu. Buřtíka si donese každý svého, občerstvení zajištěno v pivním stanu.

VYŠŠÍ BROD – čarodějnické rejdění a stavění máje začíná od 17 hodin v kempu Pod hrází a vodáckém centru. Čarodějnické hrátky se Saxanou pro děti i dospělé – písničky, tance, čarování, soutěže s odměnou a samozřejmě bude i odměna za masku. Účinkuje skupina Doremi z Č. Budějovic. Pravé dospělácké čarodějnické rejdění pak vypukne od 20 hodin za randálu skupiny Pajzl band. Na kostýmy čeká příjemné překvapení.

VĚŽOVATÁ PLÁNĚ – stavění máje a vatry, zapálení a opékání vuřtů spojené s hlídáním máje.

ZUBČICE – zahájení stavění májky v časných odpoledních hodinách na plácku u restaurace Lavina. Obecné veselí spojené s opékáním vuřtů.

ČERNÁ V POŠUMAVÍ – SDH v Č. v Pošumaví zve občany na tradiční stavění obecní májky, které se uskuteční od 17 hodin u hasičské zbrojnice. K tanci a poslechu hraje kapela Mramor.

ČESKÝ KRUMLOV – „Kouzelný Krumlov" – na náměstí Svornosti od 10 do 18 hodin „Májový jarmark". V zahradách pivovaru Eggenberg začíná od 13 do 19 hodin „Dětské čarodějnické odpoledne" – hry a atrakce pro děti, tvořivé dílny a výroba drobných doplňků s čarodějnickou tématikou, přehlídka čarodějnických kostýmů, malování, líčení. Od 13 do 19 hodin „Krumlovský veletrh" – program s prezentací českokrumlovských neziskových institucí, souborů, atd. Od 14.30 do 16.30 hodin „Festival ZUŠ" a od 17 hodin zdobení a stavění máje. Od 17.30 do 20 hodin vystoupí divadlo Pohádka s pásmem písniček a her. Ve 20.45 hodin příchod lampionového průvodu (který se řadil od 20.15 h na náměstí Svornosti) a v 21 hodin zapálení vatry a zahájení večerního programu.
Od 20.30 do 23 hodin „Tajemná stezka klášterní zahradou" – začátek trasy u bočního vchodu do klášterní zahrady z ulice na Novém městě a od 21 do 23 hodin „Projekce pod širým nebem" – oblíbené pohádky pro děti, pálení čarodějnice, posezení u táboráku a společné zpívání spojené s opékáním buřtů. Doprovodný program: Museum Fotoateliér Seidel v Linecké ulici v Č. Krumlově zve Od 9 do 16 h na „Májové fotografování" – nutná rezervace.

CHVALŠINY – ve Chvalšinách se pořádají dvě májky. První májka je na Dolánku se začátkem v odpoledních hodinách (cca 16 h) a druhá májka je na hřišti TJ Sokol Chvalšiny se začátkem v 16 hodin. Od 17 hodin jsou na hřišti připraveny soutěže pro děti, lukostřelba, skákací hrad. Od 20 hodin projde lampiónový průvod celými Chvalšinami a zastaví se u obou májek. Sraz ve 20 hodin na hřišti a děti dostanou lampión, pokud by neměly vlastní. U obou májek je připraveni občerstvení a je zvána široká veřejnost.

VĚTŘNÍ – lampiónový průvod, sraz v 18.30 hodin před ZŠ Větřní, na děti čekají i další akce – kreslení křídou, soutěže, oheň pro děti a kulturní program. Ve 20 h řazení průvodu a pochod obcí.

ZLATÁ KORUNA – na území obce Z. Koruna každoročně probíhá stavění máje na čtyřech místech – Z. Koruna dolní část – kemp U Kučerů již po 22, Z. Koruna horní část – u restaurace Na Letné, Rájov – u řeky, Plešovice – náves, zapálení vatry, opékání buřtíků.
HOLUBOV – májka se staví v Holubově u hasičské zbrojnice, v Krásetíně a Třísově na návsi, vždy spojeno s jejím hlídáním, většinou až do rána a samozřejmě i s občerstvením. Lampiónový průvod se uskuteční až 6. května.

BENEŠOV NAD ČERNOU – pálení čarodějnice, sraz v 18 hodin na Svazarmu, odchod s lampióny okolo 20 hodiny, vstup dobrovolný, špekáčky s sebou. Soutěž pro všechny zúčastněné čarodějnice a čarodějníky!!

HORNÍ DVOŘIŠTĚ – stavění májky spojené s obecní zábavou a lampiónovým průvodem, sraz na lampiónový průvod v 19 hodin u ZŠ v Českém Heršláku, trasa povede z hřiště kolem doupat starých čarodějnic a končit bude u hranice na návsi. V podvečerních hodinách posezení u 6,5 m vysoké vatry a obecní zábava s občerstvením.

HOŘICE NA ŠUMAVĚ – čarodějnický program, nafukovací skluzavku, country muziku a příjemné posezení s přáteli nabídne letošní Hořická májka, která odstartuje v ranních hodinách přípravou a stavěním máje. Oslava se uskuteční na místním hřišti. Akci obohatí velká střelnice Buffalo Bill, která je vhodná pro všechny od 5ti do 120ti let a kterou bude obsluhovat zkušený personál. Během odpoledne a večera se uskuteční dvě soutěže o atraktivní ceny. Děti do 15ti let soutěží o pistole Nerf a pro dospělé bez rozdílu pohlaví je hlavní cenou malá čtyřkolka Phyton Deluxe s elektrickým startérem. Volná zábava pro děti začne ve 13 hodin, čarodějnický program od 14.30 do 16 hodin, provoz střelnice bude zahájen v 16 hodin a o hodinu později dojde k pálení čarodějnice. Dospělí mohou počítat se zábavou u živé muziky. Na hřišti bude opět postaveno podium, na kterém vystoupí českobudějovická country kapela Harley Vládi Růžičky. Všechny děti mají točenou limonádu zdarma a akce se uskuteční za jakéhokoliv počasí (velký vyhřívaný stan).

BESEDNICE – na zahradě u kostela proběhne od 17 hodin stavění dětské májky. Na děti čeká zdobení a postavení májky, různé hry a soutěže, malování na obličej, výprava za pokladem a pálení čarodějnic. Na náměstí od 17 hodin příprava a zdobení májky, od 18 hodin stavění májky.