Dvanáctý ročník Malontské bulky 2023 v sobotu opět zaplnil sál malontského kulturního domu do posledního místa, která obsadilo 138 hráčů, což je druhá nejvyšší účast malontského turnaje. Nekuřácký turnaj odstartoval ve 13 hodin.

Hráči zápolili o vítězství a jmenovací listinu Král bulky v Malontech 2023, jehož jméno bude zapsáno na žezlo Krále malontské bulky. To se splnilo podruhé v historii Jiřímu Václavkovi z Českých Budějovic se ziskem 207 bodů. Poprvé tento turnaj vyhrál v roce 2017. Druhý byl Daniel Prokša z Českých Budějovic se ziskem 203 bodů a třetí Štefan Holub se ziskem 202 bodů. "Jen tito tři hráči překročili magickou hranici 200 bodů," řekl za organizátory Lukáš Malý.

Nejlepší z místních byl František Šank z Písku, rodák z Malont, na 22. místě. Nejlepším týmem se stalo družstvo Sokolíků z Horní Stropnice. Týmem, který si vybojoval druhé místo, byli Rafani z Kaplice a třetí Homoláci z Homol. Malontský tým se umístil na 6. příčce. "Jan Pešel z Malont uhájil průběžné vedení ligových hráčů, kdy v jednotlivcích vyhrál již dvakrát," uvedl Lukáš Malý.

Malontský turnaj je suverénně největší v jižních Čechách. Ligovou bulku v současnosti hrají týmy z Krumlovska, Budějovicka a Prachaticka. Bulkaři výtěžkem z turnaje přispěli místní školce. Malontští bulkaři věnovali 5000 korun místní školce," přitakal Lukáš Malý.

První dvě ceny pro hráče byli krocani v hodnotě 1500 korun, další dvě divoká prasata a tři dárkové koše. Poslední hráč obdržel nové karty, aby se naučil lépe hrát, a k tomu balení piva. "Děkujeme všem, kteří nás podpořili a pomohli," uzavřel Malý.