„Je to pátý ročník," uvedl hlavní organizátor turnaje Lukáš Malý, „sjelo se sem sto dvacet lidí, je to největší turnaj bulky v kraji, přijeli i lidi až z Písku nebo ze Zlivi."

Lukáš Malý je také členem malontského týmu, který hraje ligu bulky. Té se účastní několik týmů z krumlovského a budějovického okresu. „Na tomto turnaji soutěží jak jednotlivci, tak týmy v rámci ligy. Ligových turnajů je letos sedm, protože soutěží sedm týmů, ale celkově jich je třeba pětatřicet čtyřicet za sezónu. Hraje se třeba v Rožmitále na Šumavě nebo v Benešově nad Černou, je toho hodně," vysvětloval Lukáš Malý.

„Hraje se o peníze, ale ty se vrací, jsou místo bodů," osvětlil pravidelný účastník turnajů v bulce Otakar Lidický z Benešova na Černou, proč má každý hráč u sebe hromádku mincí. „Po každém kole se spočítá, kdo kolik nahrál, a kdo nahraje nejvíc, vyhrává. Padesát korun je vklad a hraje se tříkorunová bulka. Když tam spadnete, to je když to neuhrajete a vezmete kartu, platíte další tři koruny."

„Turnaj se hraje na tři kola po sedmdesáti minutách," vysvětloval během zapisování průběžných skóre do výsledkové listiny spoluorganizátor Roman Gloza. „Po třetím kole bude pauza a pak vyhlásíme výsledky."

Dohráno bylo zhruba v sedmnáct hodin. Všichni účastníci dostali guláš a čekali na sečtení nahraných bodů.

Co se výsledků týmů, které hrají ligu bulky, týká, v Malontech vyhráli místní.

Vítězem turnaje za jednotlivce se stal s 214 nahranými korunami, respektive body, František Valíček, který si mohl, stejně jako hráči na dalších místech, vybrat některou z hlavních cen. Namísto zájezdu, který byl oficiálně cenou za první místo, si od pódia kromě poháru za první místo a žezla krále Malontské bulky vlastnoručně odnesl půlku prasete.

Na druhém místě skončil s 210 body Miroslav Dolejší a bronz si odnesl Láďa Příhoda s 204 vyhranými korunami.

Autor: Zuzana Gabajová