Z celorepublikového finále škol Orion Florbal Cup 2010, které se konalo 18. až 20. března v Uherském Brodě, si přivezly mladé dívky takzvanou bramborovou medaili. Její získání ale provázely slzy, chybělo totiž málo, a medaile mohla být i stříbrná.

„V naší skupině děvčata jasně vyhrála. Postoupila tedy z prvního místa, což byla opravdu paráda. Jenomže v semifinále nás porazil až na nájezdy Uherský Brod,“ popsala tělocvikářka Jaroslava Malá, která školní tým vedla.

Prohra mladé školačky natolik rozhodila, že už se nedokázaly soustředit na boj o třetí místo. „Holky byly celé uplakané, hodně je prohra s Uherským Brodem zklamala.“

Menší radost udělal alespoň fakt, že malontské florbalistky dokázaly ve své skupině rozdrtit i finálního vítěze celé soutěže – Prahu. „Samozřejmě nám to udělalo radost. Musím ale zmínit, že holky z Prahy byly fajn. Dokonce nám v souboji o třetí místo fandily,“ usmála se Malá.

V celorepublikovém finále proti sobě soutěžilo šest týmů. Malonty měly oproti ostatním silný handicap, dívek v týmu je málo. „Ostatní střídali tři pětky, což jsme neměli. Jeden zápas se odehrál a pak se půl hodiny stálo. Bylo to tedy náročné, takže není divu, že byly dívky unavené,“ zmínila Malá.

Na své žákyně je pyšná i ředitelka školy Jana Stejskalová: „Je to úžasný úspěch!“