A skutečně! Jakmile začne Julie Kroupová vyprávět o svých volnočasových aktivitách, je k nezastavení. Má toho tolik, že je až s podivem, kde bere volný čas. Nezanedbává totiž ani přípravu na školní výuku, ostatně patří k šikovnějším školákům. Jednou z jejích největší vášní je malování. V celorepublikové výtvarné soutěži Dětské mapy dokonce obsadila krásné druhé místo.

„Maluji opravdu moc ráda. Je to možná můj největší koníček," usmívá se sebevědomě vyhlížející dívka. „Všechno to začalo už ve školce, když nás tehdy navštívili zástupci základní umělecké školy, aby zjistili, kdo má talent, a kdo by do této školy chtěl následně chodit. Poradila jsem se doma s rodiči, kteří rozhodli, že mě přihlásí. Jsou to už čtyři roky a opravdu mi to hodně dalo."

Malování je pro ni příjemnou činností, u které se neskutečně baví. „Je to zkrátka fajn," komentuje Julie Kroupová. Živit se jako umělkyně by ale nejspíš nechtěla. „Chtěla bych, aby to bylo jen hobby. Pracovně bych se chtěla věnovat něčeho jinému."

Vysněnou profesí je práce učitelky. Ostatně, toto životní poslání okoukala od své maminky, která učí v Český Budějovicích. „Není to ale jednoduché povolání. Je náročné na přípravu a děti také hodně zlobí," krčí rameny dívka, mezi jejíž nejoblíbenější malíře patří Helena Zmatlíková či Adolf Born.

Momentálně Julii nejvíce těší úspěch ze soutěže Dětské mapy. Aby ne, její kresba mapy země Orlonie zaznamenala takový úspěch, že bude bojovat v mezinárodním kole v Drážďanech. „Na mapě jsem pracovala zhruba čtyři dny. Jeden den jsem všechno promýšlela a následující tři dny jsem tvořila," říká úspěšná autorka, která by ve své Orlonii, jež je o něco větší než Česká republika a vládne v ní král, ráda žila.
Kromě malování Julie ráda sportuje – plave, jezdí na kole, lyžuje a tak dále. Věnuje se také zkoumání historie. „Historie mě skutečně velice baví, také mám ve škole moc ráda vlastivědu," říká.