Na dobrotách, které se prodávaly v zázemí se vybralo 7000 Kč, dort se vydražil za krásnou cenu 6 700 Kč a ze startovného z dětských běhů byla od Jihočeského klubu Maratonců věnována částka 3 250 Kč. "Moc děkujeme všem, kteří jste Fandu podpořili," poděkoval ředitel závodu Martin Gazda s tím, že pokud je možnost, snaží se sportovci na svých akcích podpořit vždy někoho, kdo to právě potřebuje. "Loni to byla holčička, která měla problémy se sluchem a také v říjnu na Sokolském běhu bychom chtěli uspořádat další charitativní akci," dodal Martin Gazda.

Běhy v Dolním Dvořišti, které jsou součástí Jihočeského běžeckého poháru, měly letos již čtvrtý ročník. Běh pro radost startoval hned v několika kategoriích (dětské kategorie, hlavní závod na 14 km, běh starosty na 4,5 km a běh pivařů).

Záchranáři ukázali sanitku

Akci podpořili i českokrumlovští záchranáři. Zájem o prohlídku přistavené sanity byl ze strany návštěvníků velký. Možnost prohlédnout si a osahat vybavení s nadšením využily především děti. A nemohl chybět ani plyšový pomocník Kryštůfek, maňásek, který záchranářům pomáhá při péči o dětské pacienty: zmírňuje úzkost, strach a doprovází je v sanitce až do nemocnice.

Pořadatelé děkují všem, kteří přišli podpořit dobrou věc!