VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mami, chci ti říct...

Jižní Čechy - Moje milá maminko, starostí jen malinko, zato štěstí, lásky dost, tobě přeji pro radost! Všechno nejlepší ke Dni matek. 

14.5.2017
SDÍLEJ:

Na smínku tři generace maminek: Sandra Růžičková, Růžena Klačmanová a Růžena Drhovská z Kaplice. Foto: Deník/ Jaroslav Sýbek

Ahoj mami,

zrovna jsem něco v dílně dělal se šrouby, když mi došlo, že bude svátek matek. Ne, neutahuju si z tebe; ačkoli vím, že si na tyhle oslavy nepotrpíš, chtěl jsem ti k tomuhle svátku napsat dopis. Naposledy jsem ti psal snad ještě z pionýrského tábora, jak jsem vás prosil, abyste si pro mě přijeli. Takže bych ti rád zase napsal takhle po letech – abych ti poděkoval.

Víš, teprve když se člověk sám stane rodičem, pochopí, za co všechno je vděčný svým vlastním rodičům. Porozumí obětem, které museli podstoupit, aby ho protlačili vzdělávacím systémem a vychovali z něj alespoň průměrného fejetonistu. Pochopí, kolik sebeovládání, trpělivosti a přemáhání je stálo, aby o něj nepřerazili rouru od vysavače, když se choval jako uřvaný, rozvztekaný, zasoplený spratek.

Rád bych ti poděkoval za všechna objetí, za tvé pochopení a podporu, za tvé úsměvy a za všechno, co jsi pro nás, děti, s láskou dělala. Díky tobě vím, že člověk nemusí být kdovíjaký kuchař, ale musí vařit s láskou. Nenarážím teď na ty koňské dávky knedlíků s vajíčkem, které si nám s láskou celé dětství vařila – ne, chtěl jsem ti říct, že díky tobě vím, jak důležité je tu lásku s kuchařskými schopnostmi umět vyvážit. – Jak víš, jsem dost příšerný kuchař. Když jsem svým dětem posledně vařil kaši, dělal jsem ji hlavně s láskou a ona se mi tam sdrcla s přátelstvím, otcovskou důsledností a s něčím hnědým, co se udělalo na dně, a vytvořila takové nechutné hrudky. Děti to pak z toho betonu lovily; byla to ten večer jejich jediná interakce s jídlem. – Na rozdíl od mých pokusů se tvoje jídlo vždycky dalo jíst. Naučila jsi mě, že láska je moc důležitá, ale k tomu, aby se rodina najedla, prostě nestačí. K tomu je zapotřebí ještě to, cos tomu dávala ty: čas, um a trpělivost.

Taky jsem ti vděčný za to, žes pro nás, děti, chtěla vždycky jen to nejlepší, i když tenkrát mi to tak nepřipadalo. To až mé vlastní ratolesti mě naučily, že dětské představy o tom, co je nejlepší, se od těch dospělých trošku liší. („To nejlepší" podle rodičů: dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, čerstvá biozelenina, klidný večer s naučnou knihou, po pohádce vykoupat, v osm hodin tiše usnout v postýlce. / „To nejlepší" podle dětí: 17 hodin nonstop Šmoulů na střídačku s hrami na tabletu, čokoláda, žužu, turecký med, lízátka, bonbóny a sytě barevné limonády, skákací hrad, pořád stejná písnička od Maxim Turbulenc celé odpoledne na repeat, dlouho po půlnoci padnout únavou do postele v zabláceném oblečení s pusou ještě plnou žužu.)

A nakonec jsem ti chtěl poděkovat i za to, že teď je z tebe skvělá babička; sama víš, jak tě moje děti mají rády. To, na co my, rodiče, už občas nemáme chuť a sílu, se jim snažíš dát právě ty. A nemyslím tím jenom to žužu.

Tvůj syn Honza

Mami, chci ti říct…

Gita, Kaplice
- 43 let
Milá maminko, jsem ráda, že tě mám a že mi spolu s tatínkem tvoříte neustále ten nejkrásnější domov, kam se ráda vracím. Děkuji

Honza,
Strakonice - 23 let 
Mami, přeju Ti, abys byla pořád jako sluníčko a na čele měla co nejméně vrásek od starostí.
 

Hana,
Radošovice – 45 let
Mami, chci ti říct, že tě mám hrozně ráda a snaž se o to, abys tu s námi byla co nejdéle. Chci abys viděla, jak se daří tvým vnoučatům. 

Pavla, Český Krumlov - 29 letAhoj mami, vlastně skoro babi… už je to tak :)

Nikola, Písek
- 6 let 
Mami, ve škole se mi líbí, ale každý den se těším, až budu zase doma a budeme si hrát. To mě baví ze všeho nejvíc. Kdybys nechodila do práce a já do školy, to by bylo super. Ale já vím, že to nejde.

Magdaléna, Č. Budějovice - 25 let, Mami chci ti říct, že tě mám moc ráda a děkuji ti za vše, co pro mě děláš. Užij si svůj den! 

Klára, Křemže
- 35 let
Mamčo, všechno nejlepší! Děkujeme Ti, že jsi a vždy jsi tady pro nás!

Václav, Tábor
- 72 let
Byla jsi mým sluníčkem, když jsi tu byla. Moc mi chybíš.

Zuzka, Dolní Třebonín - 56 let, Mám tě moc ráda a díky za vše, ty naše obdivuhodná čiperko a mladice letům navzdory.

Pavlína, Písek
- 29 let
Maminko, přeji ti krásný Den matek, ať jsi stále spokojená. Jsem ráda, že tě mám.

Michaela, Strakonice -23 letMami, chci Ti říct, že jsi tou nejmilovanější osobou v mém životě. 

Antonín,
Volary:
Rodiče už nemám, ale své manželce chci říci: „Mámo, mám tě pořád stejně rád jako před 37 léty." Jo a kytku? Tu dostane a pořádnou. V neděli jsem v práci, tak ji budu mít. A asi to budou gerbery, ty jsou pěkný.

Adéla, Tábor
-33 let
Kdybys tu se mnou byla, tak bych ti popřála to nejkrásnější do života. Nikdy na tebe nezapomenu a navždy budeš v mém srdci. Moc mi chybíš.

Zuzana,Kam.
Újezd - 36 let
Mami, přeji ti hodnější vnoučata než děti. 

Klára, Třeboň
- 41 let
Mami, chci ti jen říct, že nám tady všem moc chybíš. 

Honza,
Strakonice - 25 let 
Mami, chci Ti říct, že jsem nesmírně rád za to, jak jsi mě naučila slušnému chování a připravila na život. Moc Ti za to děkuji. 

Honzík, Písek
- 17 let
Moje milá maminko, starostí jen malinko, zato štěstí, lásky dost, tobě přeji pro radost! Všechno nejlepší ke Dni matek.

Petra, Rudolfov
- 29 let
Mami, chci Ti říct, jak neskutečně moc Tě milujeme. Celý svůj život jsi nám podřídila, a i když už nejsme malí puštíci, pořád Tě strašně moc potřebujeme. Do nekonečna Ti budeme opětovat lásku a péči, kterou jsi nám dala. Jsi naše slepička a my Tvoje tři kuřátka Šárinka, Petruška a Vendulka. P. S. Dárek máš ve skříni u halenek.

Jaroslava, Jin. 
Hradec - 56 let 
Mami, chci ti říct, že tě mám moc ráda a mám radost, že za tebou stále mohu kdykoli přijít a ty jsi tady pořád se mnou

Láďa, Velešín
- 37 let
Já bych chtěl vzkázat matce mých dětí – neboj miláčku, po mistrovství budu zase hodnej.

Štěpánka,
Kovářov - 46 let 
Milá maminko, moc si přeju, aby se ti uzdravil syn a abys měla v těchto těžkých dnech hodně síly a aby ses zase dokázala smát.

Lenka, Tábor
- 45 let
Mám tě ráda takovou, jaká jsi a teď už sama konečně vím, jaké to je být matkou.

Jiří, Strakonice
- 67 let
Mami, chci Ti říct, že máš můj obrovský obdiv za to, že jsi mě i bráchu vychovala sama. 

Václav, České
Budějovice - 64 let
Děkuji ti za vše a odpusť mi to, čím jsem tě zarmoutil. 

Katka, PlzeňMaminko i když jsi tak daleko ode mě a naší Elenky jsem moc ráda, že jsi moje maminka a moc ti děkuji za vše co jsi pro nás udělala a stále děláš. Díky tobě jsem jaká jsem. 

Verča, J. HradecMami, chci ti říct DÍKY za to jaká jsi, za to jak moc mi pomáháš a za tvou mateřskou lásku. Jana, Brloh
- 40 let
Mami, chci Ti poděkovat. Mám tu nejlepší, nejúžasnější a nejhodnější maminku na světě! Miluju Tě!

Jana, Strakonice
- 52 let 
Mami, chci Ti říct, že jsem si nemohla přát víc než být tvou dcerou. Cením si tvého přátelství. 

Kristýna, Písek
- 26 let
Milá maminko, přeji ti vše nejlepší k tvému svátku. Především ať se s co největší radostí zhostíš kromě role maminkovské také nové role babičky. Doufáme, že ti budeme dělat jen samou radost.

Šárka, Tábor
- 39 let
Chtěla bych ti popřát všechno nejlepší, hodně zdraví a lásky. Vždycky tu pro tebe budu, protože tě mám ráda. 

Vlasta,
Loučovice - 64 let
Mám tě moc ráda, i když to nedávám najevo. Díky tobě jsem měla moc hezké dětství. I teď vím, že mě vždy přijmeš s otevřenou náručí a vyslechneš mé nářky a problémy, které občas člověka provází. Vždy tu jsi a byla pro mě a nás pět sourozenců. Přeji si, abys tu s námi byla ještě dlouho a zdravá, a ty žolíky, co se mnou hraješ ve svých 83 letech, jsou super!

Dominik, Písek
- 15 let
Mami, já vím, že to se mnou není vždycky jednoduché, ale i tak jsem si jistý, že víš, že tě mám rád. Pubertou jste si prošli i vy s tátou a jsem moc rád, že mě dokážete pochopit. Přesto, že se občas chovám jako někdo, kdo by tě nejraději vyměnil za nový počítač, uvnitř to tak nemyslím.

Martin, Č. Budějovice - 28 letMami, chci ti říct, že Ti děkuji za to, kam jsem se za ty roky dostal a že máš se mnou trpělivost.

Marie, Blažejov
- 48 let
Mami, chci Ti říct, že jsi pro mě nepostradatelná, nenahraditelná… Přeji Ti pevné zdraví, dobrou náladu a … však Ty víš… Mám Tě MOC ráda. 

Kristýna, Strakonice - 26 letMami chci Ti říct, že si Tě vážím, za neskutečně moc věcí! Jsi pro mě úžasná mamina, podporující kámoška, sparing sporťák a člověk, který mi je vždycky nablízku a ať se děje cokoliv.  

Tereza, Planá
n. Lužnicí - 18 let
Jsi ten nejúžasnější člověk na světě, protože bez tebe by bylo všechno mnohem těžší. Nikdy nezapomenu, co pro mě děláš. Děkuji ti za všechno a hlavně za tebe. Mám tě ráda.

Radka, Jin. 
Hradec - 37 let
Mami, chci Ti říct, že si vážím všeho, co jsi pro mě za celý život udělala a uvědomuji si, že to se mnou mnohdy nebylo a ještě stále není jednoduché, ale ty stojíš stále po mém boku a já jsem Ti za to moc vděčná. Děkuji, že Ti mohu kdykoli zavolat nebo napsat a ty jsi tu stále pro mě…MILUJI TĚ. 

Jana, Písek
- 31 let
Ahoj mami, už se nevidíme každý den a voláme si střídmě, přesto si pro mě pořád stejně nepostradatelná, jako když jsi mě v dětství vychovávala a učila jsi mě všechno to, co nyní já předávám své dceři. Bydlíme daleko od sebe, ale pořád na tebe myslím.

Petr, Nový Dražejov - 42 letMami, chci Ti říct, že mě mrzí, že jsem Ti nestihl víc dát najevo, jak Tě mám rád, než jsi odešla. 

Daniel, Tábor
- 21 let
Mám tě moc rád a chtěl bych ti ke dni matek popřát všechno nejlepší. Pro mě budeš vždycky skvělá máma.

Marcela,
Svat. Lhota - 44 let
Mami, jsem hrdá na to, co všechno jsi v životě dokázala a obdivuji, že i v pokročilém věku v sobě nacházíš sílu a nadšení pomáhat lidem, kteří v naší zemi hledají náhradní domov.

Mirka, Milevsko
- 39 let
Milá maminko, jsem moc ráda, že spolu trávíme spoustu času, jak jsem si vždycky přála, a přeju ti, abys měla stále chuť do života a pevné zdraví.

Tonda, Praha
- 40 let
Mami, chci Ti říct, že Tě mám všichni moc rádi. Buď tady s námi co nejdéle.

Tereza, Bechyně
- 27 let
Mami, chci ti jen říct díky za trpělivost, kterou jsi s námi vždycky měla a máš ji dodnes! 

Markéta, Písek
- 33 let
Mami, jsi nejlepší! Dobře jsi nás vychovala a dneska jsi skvělá kamarádka. Díky.

Petr, Jindřichův
Hradec - 29 let 
Mami, chci ti říct díky, že se o mně pořád staráš, jako bych byl dítě! :) 

Michal,
Strakonice - 31 let
Mami, chci Ti říct, že ti děkuji za všechno, co jsi pro mě dělala a děláš. 

Petra, Chotčiny
- 57 let
Chybíš mi a byla bych šťastná, kdybys tu se mnou byla.

Jana, České
Budějovice - 58 let
Moc mi chybíš, koukám na nebe, jestli tě tam uvidím.

Petra, Dačice
- 24 let
Mami, chci ti říct – DĚKUJU! Mám tě ráda. 

Jana,
Strakonice - 56 let
Mami, chci Ti říct, že byly někdy chvíle, kdy jsme se na sebe mračily, ale těch, kdy jsi mi pomáhala a věřila mi, bylo mnohem víc. Děkuji Ti za ně, mami. 

Martina,
Soběslav - 41 let
Ke dni matek bych ti chtěla popřát všechno nejlepší, hodně zdraví a lásky. Mám tě ráda.

Micha, Třeboň
- 38 let
Mami, chci ti říct, že vaříš nejlíp na světě! 

Tomáš, Český
Krumlov - 18 let
Dík za tu možnost zkusit ten Londýn. Ostudu neudělám.

Adam, Sezimovo Ústí - 27 letMám tě rád, mami, a děkuji ti za to, že tu pro mě jsi.

Denisa, Dolní Třebonín - 32 let
Milá maminko, jsi úplně nejvíc, nejlepší kámoš. Mám Tě moc ráda!

Dana,
Písek
Pro moji maminku Danuši Příhodovou: Maminko, jsme rádi, že Tě máme. Dana s celou rodinou.

Nela, Tábor
- 11 let
Milá maminko, přeji ti hodně zdraví, štěstí a lásky ke dni matek. Mám tě moc ráda.

Autor: Redakce

14.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Setkání seniorů ve Chmelné.
26

OBRAZEM: Senioři se bavili při muzice ve Chmelné

Vernisáž výstavy výtvarné skupiny 6P ve velešínské galerii Jakub.
21

OBRAZEM: Výstavu skupiny 69 hudebními tóny podbarvily Živolenky

Krumlovský piknik v klášterech nabídl pozoruhodné dobroty

Český Krumlov - Příjemným překvapením bylo pro návštěvníky sobotní dění v českokrumlovských klášterech.

Jihočeši vzpomínali na 17. listopad

Jižní Čechy - Někteří z nich se bojí, že se začíná zapomínat. A co Mezinárodní den studenstva znamená pro ty, kteří ho nezažili?

Bronzová deska z busty E. Beneše nezmizela, je uložena

Český Krumlov – Otázku, kam se poděla zejména bronzová deska z busty prezidenta Edvarda Beneše, která stávala spolu s bustou T. G. Masaryka ve dvoře hotelu Růže v Českém Krumlově, si znovu pokládají v těchto dnech, kdy si připomínáme den české státnosti a boj za demokracii, někteří zvídavci.

Kam se můžete vydat v sobotu na Českokrumlovsku za zábavou

Českokrumlovsko - V sobotu jsou v nabídce muzika, divadlo a zábava v krumlovských klášterech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT