„Jsem moc ráda, že jsme se mohli k oslavám Dne matek vrátit," říká starostka Benešova nad Černou Veronika Zemanová Korchová. "Je to tradice, kterou jsme zahájili zhruba před patnácti lety. Maminkám tímto způsobem vzdáváme poctu. Vždy mě těší, když vidím známé tváře, které se na akci vrací pravidelně. A ještě větší radost mi dělá milá atmosféra, kterou se podařilo navodit i letos.“

Požár uskladněných pneumatik v areálu ZD Brloh.
Smrad a záře. V Brloze vypukl požár pneumatik. Někdo je zapálil, tvrdí zemědělci

O kulturní program se postaraly folklórní soubory Soumrak a Furiant. Obě umělecká tělesa byla velmi živelná a vysloužila si hlasitý potlesk. Z jejich vystoupení byly cítit dlouholeté zkušenosti a láska k tradicím. Potěšily i děti z místní základní školy i pobočky ZUŠ a veselou náladu po celou akci udržovalo duo vedené harmonikářem Stanislavem Rychnavským. Při příchodu do haly dostaly maminky květiny a samozřejmostí bylo občerstvení.

Kulturní život v Benešově nad Černou se po covidové pauze naplno probouzí. Největší nadcházející akcí budou Horalské hry v Novohradských horách, které se uskuteční 4. června na benešovském hasičském hřišti. „Těším se, že se budeme scházet v co největším počtu, ostatně uplynulé akce ukázaly, jak moc nám všem společenský život chyběl,“ uzavírá Veronika Zemanová Korchová.

Výstup na Hradišťský vrch, který pořádallo město Kaplice s dalšími organizacemi.
Nová tradice je založena. První kaplický výstup na Hradišťský vrch se vydařil