Takový slogan si dala do vínku akce, kterou včera zahájil v Českém Krumlově svatý Martin. Tento patron vinařů, ale i abstinentů, vojáků, jezdců na koních i koní jako takových, podkovářů, zbrojířů, ale i chudáků, pastýřů, jakožto i hoteliérů nebo cestovatelů, sice nedorazil do kraje se sněžným závojem, ale s notnou dávkou svatomartinského vína.

Podle reakcí některých návštěvníků tu po něčem podobném byl hlad, přesněji žízeň. „My jsme skutečně přijeli do Krumlova z Teplic hlavně kvůli vínu," upozornil například Karel Ševčík s manželkou. Ti sice Krumlov navštěvují několikrát ročně kvůli svým příbuzným, ale nyní takzvaně spojili příjemné s užitečným. A svatomartinské víno se nalévalo v mnoha restauracích. Má to své přísné rituály, nesmí být otevřeno dříve, než na Martina a musí být takzvaně suché, tedy nesladké.

Týden trvající akci spolupořádá českokrumlovské Sdružení cestovního ruchu a Českokrumlovský rozvojový fond. A soudě podle prvního dne se tu podařilo skloubit chytrý nápad s oživením přestávky mezi skončenou letní a ještě nezahájenou zimní turistickou sezónou. Svatomartinské hodování se koná prvním rokem, ale s vínem je Český Krumlov spjatý už v dávné historii. „Rožmberkové se pokoušeli pěstovat víno na Jižních zámeckých terasách. Dosud na některých z nich vinná réva roste," upozornil Miroslav Reitinger, ředitel Českokrumlovského rozvojového fondu.