A ředitelka školky Miloslava Nová hodlá takové výročí oslavit ve velkém.

„Teprve dáváme dohromady program. Chtěli bychom začít už v pátek 28. května, kdy by se na zahradě mělo objevit skákadlo pro děti, aby z toho také něco měly. Hlavní slavnost bude ale o den později,“ řekla Miloslava Nová.

Ředitelka chce dát dohromady také setkání učitelek, které školkou za ty roky prošly. „Takové setkání by bylo opravdu fajn, pěkně pohodové a přátelské. Ono těch učitelek zase tolik nebude, protože se moc nestřídaly,“ usmála se Nová.

Zároveň Miloslava Nová vybízí i lidi, kteří kdysi mateřskou školu v Benešově nad Černou navštěvovali, aby se přišli podívat a zavzpomínat na svá dětská léta. „Školka bude otevřená, aby se mohli lidé podívat, jak to v ní v dnešní době vypadá.“

Benešovská mateřinka je dnes už v jiných prostorách, než byla původně. Do budovy na okraji obce se přestěhovala v roce 1950, ale od roku 1992 sídlí v bývalé budově školy I. stupně na náměstí.

Podle starostky Benešova nad Černou Veroniky Korchové bude celá akce příjemnou a hlavně milou vzpomínkou. „Paní ředitelka je velice šikovná, takže věřím, že se postará o opravdu hezkou akci. Doufám, že opravdu přijdou i lidé, kteří do školky kdysi chodili,“ řekla Korchová.