Sedmnáctka prcků vyráběla nejrůznější škrabošky, ale třeba i celé medvědí obleky. Pomocnou ruku jim podaly také pracovnice DDM.

„Nevím, co mám za masku, ale vzbuzuji strach. Uááá,“ měl skvělou náladu jeden z chlapců. Do práce se mu ale příliš nechtělo, což se moc nelíbilo jeho kamarádovi, který nehodlal přihlížet nicnedělání. „Vůbec nic neděláš. Taky bys mohl už začít,“ sekýroval ho, přičemž dal svojí mimikou plně najevo, že to myslí vážně. Jenomže s malým nezbedníkem to moc nezahýbalo.

„Jako, to se mi vůbec nelíbí. Všichni něco dělají, jenom ty ne,“ mudroval nadále chlapec. Avšak zbytečně.

Většina dětí se ale u tvorby maškarád naplno bavila. „Jsem slepička,“ chlubila se roztomilá dívenka.

Kolem poledne se začal projevovat hlad. Hlavně tedy u dospělých. „Ty jo, já mám hlad. Jsem ani nesnídala. A to jsem si mohla dát klobásku,“ řekla Hana Havlíčková z DDM. „Teto, tak proč jsi se nenajedla ráno,“ neváhala se zeptat malá holčička.

Klobása popudila chlapce, který o sobě tvrdil, že začíná být vegetariánem. „Kvůli masu se zabíjí! A to je špatné,“ rozumoval klučina. „To já jsem masožravec,“ popíchla ho Hana Havlíčková. Inu, nuda včera v DDM nebyla.

Masky děti zužitkovaly ještě týž den odpoledne, kdy se konal masopustní rej.

Dům dětí a mládeže Český Krumlov má připravený program pro celé jarní prázdniny, které momentálně vyprázdnily školy v regionu. Dnes caparti dovádějí na Lipně.