Tříhodinová sobotní show s nezbytnou přestávkou na medvědí dort pobavila díky hitům jubilantů i díky umělecky hodnotným vystoupením jejich hostů. Zazněly kánon, lidové písně, řada úprav pro krumlovské sladké medvědí hlasy i blahopřání za podpory skupiny Spolektiv.

Kromě rodin současných sboristů byli v hledišti také bývalí členové Medvíďat. Výtečnou pochvalu dostali za moderování koncertu Radka Kmochová, Jakub Lukáč a Liam Stayner. Posledně dva jmenovaní se stali svými nápady hvězdami báječného podvečera. „Úlohu moderátora mi svěřil náš sbormistr Lukáš Holec. Scénář jsme výmýšleli sami, program jsme si užili," řekl showman Liam Stayner, který je muzikantem od pěti let a rád hraje hlavně na kytaru.

Členka Medvíďat Kateřina Záhořová sdělila: „Mně je jedenáct let a ve sboru jsem teprve jeden rok. Zpívat mě baví hravé úpravy skladeb." Dorothea Ester Benešová se k ní připojila: „Taky mi je jedenáct a baví mě v hudbě hravost. Oslavy byly fajn. Takhle dobrý medvědí dort jsem ještě nejedla. Moc mi chutnal."

Výjimkou však nejsou ani starší sboristky, které zpívají již od čtyř let. V oblibě jsou u nich třeba i české lidové písně či úpravy do temperamentnějších podob. Živost zpěvu byla také výsadou chlapců. Vojtěch Kulovaný řekl: „Zpívám již dvanáct let. Na zájezdech se sborem mě zaujalo Španělsko. Skvěle jsem si zazpíval s Afričany, když jsme byli na Slovensku."

Gymnazista Martin Kvapil strávil s Medvíďaty rovněž jedno desetiletí a má rád styl gospelů. Kus života se sborem prožila i divačka Kristina Alešová. „Před pěti lety jsem musela odejít pro přestárlost. Ale od té doby mi pořád něco chybí," podotkla.

Hana Lauková za mnohé lidi v publiku jubilantům poděkovala: „Medvíďata jsou výjimečná tím, že v jejich zpěvu je hodně radosti a vtipu. Sbor mě umí i rozplakat."

Autor: Pavel Pokorný