„Minulý rok jsme na Špičáku měli k dispozici nějakých padesát tisíc a vyhráli jsme s projektem na dětské hřiště,“ říká Kateřina Nožičková, jedna z předkladatelek návrhu. „Ale zatím se nic neděje, nikdo z města se neozval, jen jsem viděla nějaký předběžný návrh, ale ten se nám moc nelíbí.“

„Loňské projekty by se měly letos zrealizovat a pracovníci odboru investic se s předkladateli návrhů spojí, aby doladili detaily,“ uklidňuje mluvčí města Petra Nestávalová.

Město se zároveň snaží o to, aby podávat návrhy mohlo co nejvíc lidí, včetně starší generaci. „Sběr námětů bude probíhat prostřednictvím jednoduchého webového formuláře či tiskopisu a bude zjednodušena i hlasovací aplikace,“ dodává koordinátorka projektu Radka Ondriášová.

Pro třetí ročník participativního rozpočtu zastupitelé nevyčlenili bonus za účast při hlasování.

Podrobné informace o celém projektu najdete na webu http://rozpocet.krumlovsobe.cz.

Předkládání projektů

Své náměty a projekty předkládejte od 1. do 30. června buď prostřednictvím formuláře (na rozpocet.KrumlovSobe.cz) nebo v tištěné podobě na podatelně městského úřadu. V létě koordinátor osloví předkladatele kvůli případnému dopracování, v září budou projekty představeny veřejnosti. Hlasovat se bude v listopadu.