Koaliční zastupitelé se v úterý sešli v plném počtu, a když žádost o dotaci na dům znovu přišla na stůl, zastupitelé ji schválili.

„Uvažovali jsme o žádostech na dotaci ve dvou titulech, ale nakonec jsme odsouhlasili jednu,“ sdělil starosta Milan Zálešák. „Podáme žádost o dotaci výzvy Ministerstva financí na Podporu výstavby a obnovu komunální infrastruktury, která je určená právě pro výstavbu bytových domů v obcích do 3000 obyvatel. Maximální výše podpory tam činí deset milionů korun a ta částka musí být prostavěna v letošním roce. Takže musíme rychle uspořádat výběrové řízení na dodavatele stavby a začít dělat, abychom celou akci dokončili během dvou let.“ Stavební povolení již Vyšebrodští mají, takže po výběrovém řízení město nebude nijak otálet se zahájením prací.

Vedení města postaví bytový dům o třinácti malometrážních bytech o velikosti 2+1 včetně jednoho bezbariérového v ulici Pohraniční stráže. A to v místě, kde se s ním už dlouho počítá, v sousedství tří stávajících bytových domů.

Jak již Deník informoval, tato lokalita se nezamlouvá opozici. Opoziční zastupitelé argumentují nedostatečnou kapacitou odstavných a parkovacích stání. Nesouhlas se stavbou domu formou petice vyjádřili také členové bytového družstva, kteří bydlí v bytových domech v sousedství. Ohledně parkovacích míst má město řešení. Rozšíří parkovací stání na některých místech ve městě. Parkovací místa pro bytový dům budou vyčleněna před domem č. 313, kde i tak město plánovalo stavět parkoviště.