V podání slovenských sólistů Evy Hornyákové /soprán/, Terézie Kružliakové /mezzosoprán/, Otokara Kleina /tenor/, Petera Mikuláše /bas/, vynikajícího Českého filharmonického sboru Brno se sbormistrem Petrem Fialou, který se zhostí náročného sborového partu, a za doprovodu zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Stanislava Vavřínka zazní vzácně uváděné, nejrozměrnější a nejzávažnější neoperní dílo Giuseppe Verdiho, Messa da Requiem. Verdiho touha rozhovořit se o životě a smrti na prahu šedesátky a promítnout do hudby své znepokojivé niterné pocity na sebe vzala podobu této jedinečné hudební fresky.

Finále festivalu v sobotu 5. srpna bude neobvyklé. Je situováno do nového festivalového prostředí, do zámecké zahrady. Noc barokních mistrů, nebo-li barokní slavnost v unikátních kulisách zámecké zahrady začne ve 21.30 hodin. "Návštěvníky přivítáme ve 20.30 hod. na letní jízdárně," říká mluvčí festivalu Kateřina Viktorová. "Odtud se po krátkém oficiálním zakončení festivalu přesunou k barokní fontáně. Tam bude připravena první část programu „iluminace zahrady“, díky níž se přenesou do roku 1768. Pak hosté přejdou do tzv. anglického parku vedle hudebního pavilonku, kde si vyposlechnou samotný koncert Noc barokních mistrů."

Trumpetista Marek Zvolánek a soubor Barocco sempre giovane zahrají skladby slavných barokních mistrů – Charpentiera, Telemanna, Locatelliho, Clarka, Vivaldiho a Bacha. Celý festival bude zakončen v duchu barokního doby, na zámeckém jezírku bude připravena zámecká hostina se slavnostním ohňostrojem za zvuků hudby G. F. Händela.