Jak se vám tu líbí?
Mně se v Hořicích nejvíce líbí, že to zde prochází vývojem. Když jsem v Hořicích začínal, jeviště tady nebylo, jenom malé improvizované jevišťátko. Všude bylo bláto, dokonce ani krycí plachty zde nebyly, a dnes se tu dá hrát i v dešti. Především se mi ale líbí zdejší okolí, ale na to bych potřeboval více času.

Jak jste vnímal atmosféru a reakce dětí?
Atmosféra byla úžasná. Bylo zde hodně dětí a tím, že se vystoupení odehrává venku, jsou děti uvolněnější, než když sedí v místnosti.

Jaký máte vztah k jižním Čechám?
Já jsem nikdy necestoval, cestuji až poslední dva roky, kdy mě k tomu donutila žena a já objevuji svět. Naše republika je fantastická, jižní Čechy jsou nádherné. Krásu jižních Čech spatřuji i v lidech, Prahu vnímám jako specifické místo, kde lidé k sobě nemají tak blízko.

Michal na hraní v hořickém amfiteátru.
Děti si nadšením hrály s Michalem Nesvadbou v hořickém amfiteátru

Navštívil jste typické jihočeské památky jako Rožmberk nad Vltavou, Český Krumlov?
Ano, to považuji za absolutní základ.

Sjížděl jste někdy řeku Vltavu?
Sjížděl, ale přiznám se, že jsem byl velmi mladý, bylo mi zhruba sedmnáct osmnáct let. Utopil jsem tam své oblíbené červené tepláky a byl jsem z toho zdrcený.

Blíží se konec prázdnin, chystáte se někam či máte už po dovolené?
Dovolenou si užívám na začátku července, kdy mám celý měsíc volno. Vždy ale myslím na práci, protože je velmi těžké vymýšlet neustále věci, které děti překvapí.

Lada Sojková