Jednapadesátiletý rocker tragicky zemřel minulý týden ve středu. Muzikanti z regionu, ale i za jeho hranicemi, jsou ze smutné zprávy zdrceni. Vzpomínají na něj jako na velmi sympatického, milého a přátelského člověka.

Jiří Hůlka (Harvester)
V době socialistického hudebního marazmu a bolševických častušek přinášel Jirka s Magmou věrnou podobu Deep Purple jako doušek svobody a iluzi volnosti. Ať mu to i tam, na největším jam session, dobře zpívá.

Honza Běhunek (Seven)
Jirka Fojtl byl jedním z největších pěveckých talentů v jižních Čechách. Propůjčil svůj geniální hlas mnoha písničkám a měl jsem s ním možnost pracovat i na skladbách pro kapelu Seven. Jeho srdce bylo tak obrovské a dobrosrdečné, že nám nikdy nezmizí z mysli. Vždy se mi vybaví jeho úsměv a radost ze života. Ztratil jsem úžasného kamaráda a my všichni velkou osobnost, zpěváka. Spousta z nás si to uvědomila, až když už tady není. Já ale vím, že tu je a vždy bude s námi.

Luděk Štěpánek (Black Bottom)
Je to smutné, na Jirku vzpomínám jako na nesmírně vtipného a veselého člověka, muzikanta. Zpěváka s výrazovým hlasem. S úsměvem na tváři si vzpomenu na jeho prohlídku a legrační průvodní slovo v jeho minipivovaru.

Milan Holek (bývalý člen Magmy)
Ve středu dopoledne v třeskutém mrazu má žena potkala Jirku a on na ni se svým typickým úsměvem volá: „To máme krásný jaro, co?“ Netušili jsme nikdo, že ta zima okolo nás se zvenku tak brzy prodere dovnitř. Jirko, měj krásný jaro.

Filip Hladík (The Scrape)
Byl to velmi pohodový chlap. Alespoň v mých očích. Měl podle mě opravdu skvělý hlas. Je to smutné, že to takhle přišlo…