Velké plány má obec se sportovním areálem na samém okraji Mirkovic.

Prozatím posledním krokem k modernizaci sportoviště byla oprava střešní krytiny na objektu místní klubovny a stavba nového přístřešku u něj.

„Při nejrůznějších akcích, které tady čas od času pořádáme, si tak lidé budou mít kam sednout i za deště,“ uvedl starosta Mirkovic Antonín Gallistl.

Vylepšení hracího plácku stálo 145 tisíc korun, přičemž veškeré prostředky šly z obecního rozpočtu. A úpravy sportoviště tím prý nekončí.

Zatímco fotbalisté se na zdejším hřišti dočkali nového povrchu asi před čtyřmi roky, teď podobné vylepšení Mirkovičtí plánují také pro sousední volejbalové hřiště.

„Hodně mladých lidí tady začalo hrát nohejbal, a tak promýšlíme, který povrch by pro tento účel byl nejlepší. Uvažujeme o tartanu, ale ještě uvidíme, jak to bude vycházet s dotacemi,“ zauvažoval Antonín Gallistl.

Fotbalisté však nepřijdou zkrátka ani tentokrát. Protože na zdejším hřišti s těmi mirkovickými poměřují své síly také fotbalisté z okolních obcí, chce jim obec vybudovat důstojné zázemí.

„V sousedství klubovny by tak mohly vzniknout šatny, aby se sportovci měli kde převlékat,“ prozradil další ze záměrů mirkovický starosta.

Dostat se přitom má i na nejmenší vyznavače pohybu. Volné prostranství před fotbalovým hřištěm je prý jako stvořené pro vybudování dětského hřiště. „To ale bude záviset na tom, zda se nám pro tento účel podaří získat dotační prostředky,“ uzavřel Antonín Gallistl.