Pouze na autobusy, které by je dovezly k supermarketům do Českého Krumlova, už nezůstanou při nákupech odkázáni obyvatelé Mirkovic. V objektu, kde dříve sídlil obecní úřad či pošta, se totiž v pondělí otevře prodejna smíšeného zboží.

Starosta obce Antonín Gallistl připomněl, že do Mirkovic i okolních osad pravidelně zajíždí pojízdná prodejna, jejíž provoz obec každoročně dotuje. „Nicméně hlavně v zimě za tuhých mrazů anebo hustého sněžení, ale také jindy třeba při dešti, není nakupování zrovna komfortní. Novou kamennou prodejnu v obci proto rozhodně vítáme," zmínil Antonín Gallistl.

Obchod v Mirkovicích otevře Hana Holcová, která už provozuje prodejnu v sousedních Zubčicích.
„V Mirkovicích jsem chtěla začít podnikat už vloni, ale v obci nebyly žádné vhodné prostory. Ty se teď naštěstí naskytly," řekla včera Hana Holcová.

Doplnila, že mirkovický obchod bude otevřen každý všední den od 10 do 12 hodin.

„Tedy v době, kdy do obchodu v Zubčicích skoro nikdo nechodí, takže provoz obou prodejen budu zvládat bez problémů," doplnila Hana Holcová, která bude obci Mirkovice za prostory, v nichž má obchod sídlit, platit jen symbolické nájemné.

Provozovat obchod se smíšeným zbožím v malé obci má podle Hany Holcové svá pro i proti. „Se všemi zákazníky se znám, už vím, co si který z nich bude přát, a tak snadněji odhadnu, jak objednávat zboží. Na druhou stranu lidí, kteří ke mně chodí nakupovat, ubývá. Konkurence supermarketů sílí," zhodnotila.

Pojízdná prodejna do mirkovických osad  bude zajíždět dál. Zda i přímo do Mirkovic, ukáže zájem zákazníků.