Moderní apartmán s kulturním domem, letním kinem, restaurací, ale i ordinací lékaře. To je jedna z možností, jak do budoucna využít objekt fary a přilehlého pozemku v Přídolí. Městys hledá investora, který by z fary udělal místo, jež by Přídolí posunulo o kus dál.

„Máme už hotové vizualizace, takže můžeme shánět investory. Variant, jak faru využít, je hned několik. Jednou z nich je například nějaká léčebna. Chtěli bychom objekt využít hlavně v sociální oblasti,“ řekl přídolský starosta Jiří Štěpánek.

Podle jeho slov městys nelpí vyloženě na nějaké z navrhnutých variant. Hlavní je, když se kloudné využití vůbec podaří najít a do obce začnou mířit lidé i z větších dálek.

„Je nám v podstatě jedno, co tam kdo vytvoří. Samozřejmě tam nechceme noční kluby a tak podobně. Ale jestli tam bude hotel, dětský domov, domov důchodců, léčebna, chráněné dílny, to už je na případném investorovi.

My mu nabídneme celý komplex. Těch možností je opravdu hodně. Pokud se o to bude někdo dobře starat, budou sem kvůli tomu jezdit lidé, tak to bude pro obec jedině přínosem,“ řekl starosta Štěpánek.

V každém případě by měl v novém komplexu najít útočiště praktický lékař, který by se v městysu hodil. „Mít zde vlastního doktora by nám opravdu vyhovovalo,“ uvedl Štěpánek.

Je to utopie?

Někteří obyvatelé Přídolí jsou z nákupu fary, která stála dva a půl milionu korun, rozpačití. Megalomanské vize obce považují spíše za utopii.

„Byla bych samozřejmě ráda, kdyby se s farou něco udělalo, jenomže si myslím, že jsou to všechno nereálné sny. Samozřejmě do toho ale nevidím, je to jen můj názor,“ řekla například Jana Pozdníčková.

Podle ní se koupě fary nevyplatí, protože Přídolí bude muset nyní investovat do její rekonstrukce.