„Tento krok vyplývá z požadavku občanů i zastupitelů a my jsme jej – jako vedení města – rádi zprostředkovali,“ vysvětluje Antonín Krák s tím, že zavedení nové služby nemá žádný dramatický podtext. „Kriminalita ve Větřní se naopak statisticky velmi snížila. Jde spíše o komfort našich občanů, bezpečnost, ale i o odstraňování nešvarů, jako je například špatné parkování a podobně,“ dodal starosta. Zároveň se netajil tím, že nová bezpečnostní služba je levnější alternativou městské policie, což je dobré pro městskou kasu.

Způsob fungování bezpečnostní agentury nám objasnil jeden z jejích vedoucích, Oldřich Hluško.

„Zatím je to takový pilotní program, který je nastaven do konce letošního roku. V praxi sem bude každý den zajíždět v pravidelných i nepravidelných intervalech dvoučlenná hlídka,“ uvedl.

Nutno dodat, že oběma členům hlídky, kteří se ukázali před radnicí, zajišťují respekt už jejich postavy okolo dvou metrů výšky. Tito muži budou do budoucna městu nápomocni i při pořádání masových kulturních akci.

Zeptali jsme se kolemjdoucího občana, Jana Kalianka, jak se na nový krok dívá on, z pozice obyvatele, který ve Větřní žije přes čtyřicet let.
„Nic proti tomu nemám, když je to pro bezpečnost a proti nepořádkům. Mám sice určité výhrady vůči soukromým agenturám, ale pokud tu budou hlídat maximálně dva lidé – a pokud to nebude stát moc peněz, tak mi to nevadí,“ uvedl.