V pátek se například v Soukenické ulici bude konat od 16 h sousedská slavnost Soukenická žije. V Jezuitském sále hotelu Růže bude od 18 h k vidění komorní opera s tancem Ballo delle ingrate. Ve 20 h vystoupí na Křížové hoře violoncellista Pavel Barnáš a harfistka Irena Pokorná. Místní kapelu Chlapi v sobě uslyšíte v 18 h před českokrumlovskou restaurací Jelenka.

V sobotu a v neděli zahraje Jihočeská filharmonie od 15 h na vorech na řece. Na unikátním koncertě si poslechnete Vivaldiho Čtvero ročních dob. Plavidlo popluje mezi rRetro café & restaurant a Krumlovským mlýnem. V sobotu mezi 12 a 22 h se bude konat na náměstíčku a u náplavky u Café Retro italská sousedská slavnost. V Dlouhé ulici před Cikánskou jizbou zahraje od 17 h romská kapela Cindži Renta.

Český Krumlov. Ilustrační foto.
KOMENTÁŘ ZUZANY KYSELOVÉ: Slunovrat v Krumlově patří Čechům

V Seminární zahradě proti Hotelu Růže navštivte v neděli od 11 h na představení Kakaový strunovrat, aneb kdo se nebojí, ať si přijde poslechnout. Zahraje Krumlovský komorní orchestr. Vrcholem slavnosti bude nedělní vystoupení kapely Čechomor, která v Českém Krumlově poprvé účinkovala před dvaceti lety. Čechomor uslyšíte na II. nádvoří zámku ve 20.30 h. Při špatném počasí se koncert přesune do zámecké jízdárny. Hosty budou nadaná dvojčata Alex a Maxim Šestákovi či Ondřej Ruml.

Lístky na koncert skupiny Čechomor je možné zakoupit v síti Ticketstream za 690 korun, bude také streamován. Online vstupenka stojí 100 korun. Kromě koncertu je akce zdarma.