Na své si přijdou všichni, kteří se zajímají například o holocaust, ale také ti, kteří plánují studium kdesi v zahraničí. Projekt nazvaný Multikultura a my se bude skládat z několika akcí, jež se budou konat od 7. do 9. března v nízkoprahovém zařízení Bouda v Českém Krumlově. Určeny budou hlavně pro žáky středních škol, ale i 8. či 9. tříd škol základních. Účast je bezplatná, veškeré náklady jsou hrazeny z projektu Klíče pro život, který je realizován Národním institutem dětí a mládeže společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Je však nutné se přihlásit předem, takže by zájemci neměli dlouho otálet.

A co je přesně na programu? První den se účastníci dozvědí zajímavosti kolem holocaustu. „Na středu 7. března přijal pozvání odborník na holocaust Stanislav Motl, který si připravil tématickou přednášku s promítáním dokumentu Živý mrtvý,“ načrtla Magdalena Zronková z CPDM. Dokument částečně rekonstruuje scény, které se odehrávaly ve vyhlazovacím táboře Auschwitz – Birkenau.

Další zajímavá beseda, ačkoliv úplně z jiného ranku, s názvem Multikulturnost a rozmanitost Evropy, se uskuteční o den později. Tentokrát ji povedou pracovnice Informačního centra pro mládež v Českém Krumlově a účastník výměny mládeže a studijního pobytu v zahraničí. Mládežníci se dozvědí o evropské výměně mládeže, prázdninových mezinárodních workcampech či o možnostech studia v zahraničí.

Velmi zajímavý program přinese také pátek. Do Boudy dorazí pracovníci Židovského muzea v Praze. Ti mají připravený interaktivní program s názvem Hanin kufřík. „Zde se žáci a studenti na základě vlastního pátrání v dokumentech a následné diskuzi s pamětníkem holocaustu seznámí s osudy konkrétních rodin z Protektorátu Čech a Morava za 2. světové války,“ uvedla Zronková.

Vrcholem celého projektu pak bude takzvaný Multikulturní večer. Ten organizátoři otevřou široké veřejnosti, takže není nutné být předem přihlášen. Vystoupí zde mladé hudební kapely či taneční soubory z Českokrumlovska.