Lidé mají prakticky na vybranou pouze mezi bazény s přírodní vodou v Kaplici a Větřní. Pak už zbývá jenom nějaký ten rybník a řeky.

Kaplický sportovní areál s plochou na slunění se plní naháči už od víkendu. Takže areál je na letní sezonu připraven a v provozu.

„Areál je v pronájmu jeho správce, my tam před otevřením provedli nutnou údržbu a přípravu,“ informovala ve středu provozní Technických služeb města Kaplice Jana Kotlasová.

„Ta spočívala v natření dětského bazénu, opravě laviček, posečení trávy a samozřejmě hlavně ve vyčistění bazénu. „Musel se jako vždy vypustit a vybrat z něho bahno, po vyčištění jsme ho zase napustili,“ doplnila Jana Kotlasová.

Nad areálem bude v brzké době bdít kamera, aby odhalila případné vandaly, se kterými mají Kapličtí špatné zkušenosti. „Ovšem lidé se nemusejí obávat, že je díky kameře bude moci někdo sledovat. Bude to stacionární kamera, která bude namířená pouze na hlavní vchod a stánek,“ vysvětlil ve středu velitel místních strážníků Josef Malovec. „Nejméně do měsíce by v areálu měla být kamera nainstalovaná.“

Ve větřínském rekreačním areálu se ale ještě nevykoupete. A vzhledem k současnému nestálému počasí se nedá přesně říci, kdy bude venkovní bazén napuštěn vodou o takové kvalitě, aby splňovala představy provozovatele Martina Měchury.

„Bazén se mi podařilo vystříkat o víkendu, ale pro koupání není odpovídající voda. Připravit ji, je složitá operace. Potřebuju nejprve vyčistit zdroj vody, což je rybník nad areálem, jenomže tomu brání déšť a bouřky.“

Dosavadnímu zprovoznění bazénu zabránilo především dvouměsíční deštivé počasí. Navíc drahé tmely a lepidla se musí používat na dokonale suché plochy a po jejich aplikaci nesmí určitou dobu pršet.

„Třeba dnes mi kamarád vybrousil tobogan, teď ho potřebujeme natřít, pak vytmelit a znovu natřít – jenomže právě začalo pršet, takže nevím, kdy budeme pokračovat,“ povzdychl si. „Jisté je jedno – 20. června zavírám krytý bazén. Rád bych otevřel venkovní, ale nevím, zda mi to počasí umožní.“