Most mezi českokrumlovským kinem a Vošahlíkovým mlýnem, tedy hlavní vjezdová komunikace do historického centra Českého Krumlova, potřebuje zásadní opravy jako sůl. A to už několik let.

„Například během loňské zimy tady začínaly odpadávat betonové římsy, docházelo k prosakování vody do betonových konstrukcí a tím narušování nosné konstrukce,“ okomentoval v úterý havarijní stav mostu Miroslav Hála, vedoucí českokrumlovského odboru dopravy.

K tomu je potřeba přičíst místy odrezlé zábradlí, které v některých místech už dokonce úplně chybí a muselo je nahradit pletivo. „Pokud bychom most nechali ještě další rok bez oprav, mohlo by se stát, že by se musel uzavřít pro automobilovou dopravu,“ dodal Hála.

Tento pátek dojde k předání stavby, na kterou se městu podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu. Náklady, které by měly celkem dosáhnout k 15,5 milionu korun, by mělo částečně pokrýt 13,2 milionu z Evropské unie. „Opravy by měly skončit 30. června,“ doplnil starosta Luboš Jedlička.

Do konce března by se také měl vyřešit vznik kruhového objezdu na nedaleké světelné křižovatce u Porákova mostu. Ten, a možná ještě druhý plánovaný kruhový objezd u křižovatky na Špičáku, by měly během nadcházejících měsíců přispět k lepší plynulosti dopravy nejen v souvislosti s rekonstrukcí mostu, ale i chystanou sanací velkého skalního masivu ulice Pod kamenem.