Most u pivovaru je sice provizorní, přesto na jeho údržbu musí město vynakládat dost peněz. Současná oprava trvala více než dva měsíce a stála přes tři miliony korun. Most dostal novou opěru, firma zesílila jeho nosnou konstrukci a most celkově zkrátila o šest metrů.

„Z koryta řeky se odstranila středová podpěra provizorního mostu a celkově se zkrátila délka konstrukce,“ popisuje podrobněji starosta Českého Krumlova Dalibor Carda. „Byla zesílena stávající nosná konstrukce. Tím se podstatně zvýšilo zatížení mostu na devět tun, což umožňuje přejezd jediného vozidla o hmotnosti 32 tun. Zatížení mostu bylo totiž od loňského léta sníženo kvůli podemletému pilíři v toku řeky na pouhé tři tuny.“

Zapeklitý problém

Krumlov má studii na nový otočný most, který by se v případě povodní otevřel směrem k břehům. Stál by asi 90 milionů korun, což je v současnosti pro město nepřijatelné. Další návrhy mostů odmítly památková péče či Povodí Vltavy, které žádá most nad úrovní stoleté vody, což je tam velmi těžko proveditelné.