Ačkoliv bylo minulý týden po dlouhých sedmnácti měsících konečně otevřeno Regionální muzeum v Českém Krumlově, práce na něm ještě neskončily.

V pondělí se začne obklopovat lešením. Na objektu startuje druhá etapa kompletní rekonstrukce. Provoz ale tentokrát nebude nijak ohrožen.

„Druhou fází rekonstrukce je oprava fasád celé budovy, takže i včetně obrovského převýšení do parkánu. Součástí je zároveň vytvoření jakéhosi logického, estetického a funkčního napojení nástupního prostoru před muzeem se seminární zahradou,“ řekl pověřený zástupce ředitele Ivan Slavík.

První fází rekonstrukce bylo kompletní vybudování strukturované kabeláže v celém objektu muzea. Náročnost práce nedovolovala, aby mohlo být muzeum zároveň otevřeno pro návštěvníky. Personál si tedy musel zvykat na dlouhé měsíce bez lidí.

„Samozřejmě to neznamená, že tu nikdo nic nedělal. Naopak. Museli jsme dbát, abychom sbírkové předměty zabezpečovali před stavební četou, která procházela celým domem. Museli jsme být neustále deset kroků před nimi,“ zavzpomínal Slavík.

Nyní už provoz přerušen nebude. „Je jasné, že budova pod lešením není pro návštěvníka zrovna nejpřitažlivější. Na druhou stranu si ale myslím, že i přes tento handicap si k nám lidé cestu najdou,“ věří Ivan Slavík. „S firmou máme samozřejmě vše ošetřené tak, aby bylo vše bezpečné.“