V příjemném úžasu jsou po uplynulém víkendu pracovníci Regionálního muzea v Českém Krumlově. Návštěvnost dvou víkendových dní, kdy lidé nemuseli platit vstupné, jim totiž vyrazila dech a rozšířila zornice, jak zmínil pověřený zástupce ředitele muzea Ivan Slavík. Druhá část výstavy Příběh města Český Krumlov se stala trhákem. „Čekali jsme zvýšenou návštěvnost, ale 1226 lidí v žádném případě. Je to bezesporu víkendový rekord našeho muzea,“ neskrýval včera nadšení Ivan Slavík. „Jsem tím úspěchem ještě dnes tak trošku ovíněný,“ usmál se.

Valnou většinu návštěvníků tvořili občané Českého Krumlova a nejbližšího okolí. „Dle mého odhadu jich mohlo být až 90 procent,“ vyčíslil Slavík.
Někteří lidé se na výstavu dokonce ještě vrátili o den později. „Dalo se to vzhledem k velikosti expozice očekávat. Někdo přišel v sobotu a v neděli se vrátil. Kdo to nechal na neděli, tak pak usoudil, že také bude muset ještě jednou přijít. Někteří tu strávili několik hodin,“ řekl Ivan Slavík se slovy, že hodnocení výstavy bylo v drtivé většině pozitivní.

„Opravdu bych rád Krumlovákům a Krumlovačkám poděkoval. Nezklamali. Rád bych upozornil, že další den otevřených dveří bude 11. června,“ zve Slavík k další návštěvě muzea. Vydat se do něho ale můžete i kdykoliv před tím.