Kaplice – Atletický stadion při ZŠ Školní v Kaplici se na tři dny změnil v atletické kolbiště. Své síly zde porovnávali žáci prvních i druhých stupňů z 15 okresních základních škol. Letos se zapojily i tři školy střední, v rámci Středoškolského atletického poháru.
Disciplíny byly pro školy podobné, jen se lišily v obtížnostech. Mladí atleti a atletky běhali krátké tratě (50-200m), dlouhé tratě (400-1500m), štafety, skákali do výšky i do dálky, házeli kriketovým míčkem či vrhali koulí.

Letošní klání komplikovalo počasí a mokré boty byly na denním pořádku. „To počasí je trošku blbý," nechala se slyšet páťačka Klára Jedličková ze ZŠ Školní v Kaplici hned potom, co hodila míčkem. „Hod mě baví nejvíc, ale ještě běhám dálku a taky padesátku."

Počasí potrápilo i ostatní atlety. „To počasí je hrozný," postěžoval si i Vojtěch Stříbrný ze stejné školy, který zrovna skočil do dálky 328 cm. „Ale tenhle skok se mi nepodařil, postěžoval si. „Normálně skáču 350 cm, ale ještě mám jeden pokus, tak snad to dám," doufal.

V atletické olympiádě prvního stupně základních škol letos zvítězila základní škola Fantova Kaplice. Na druhém místě byla ZŠ Za Nádražím z Českého Krumlova a bronz získala základní škola Školní Kaplice. Olympiádu žáků z druhého stupně vyhrála místní základní škola Fantova.
Ze středních škol si nejlépe vedli chlapci z GEU Kaplice. Sportovně nejnadanější dívky má Gymnázium Český Krumlov.

„Jsme opět potěšeni účastí a výkony žáků základních a středních škol. Do Kaplice se sjelo celkem 250 atletů z 15 škol v rámci okresu Český Krumlov. Počítali jsme, že nás možná trochu pozlobí počasí, ale snad to vydrží, byť třeba s těmi několika kapkami. Organizaci máme zvládnutou velmi dobře, díky praxi z minulých let i díky bohaté zkušenosti všech kolegů učitelů," okomentoval na závěr celou akci místostarosta Kaplice Libor Lukš.