Frymburská Hasičská liga, alias noční závody, si za poslední roky získaly možná až neuvěřitelnou popularitu.
A kdo by si myslel, že takový závod, či jak se po hasičsku říká, útok, je nuda, toho z omylu vyvedlo mnohé. Letos například družstvo žen, které si dalo nadsázkově milý název Babinec. „Za obrovské divácké podpory nikam nespěchaly, důležité bylo dokončit," podotkl Antonín Labaj s tím, že Babinec pak v průběhu večera zpestřoval  kulturními vložkami s tanečními kreacemi.

Podle Jarmily Tykalové z tohoto družstva byly tance dámskou výzvou na sólo, které jim nechali pořadatelé během soutěže zahrát. Babinec má sedm členek a dohromady věk blížící se 350 let.

„My víme, že už nemáme na to, abychom obsazovaly první místa a tak si ty závody prostě užíváme. Vždycky si od někoho půjčíme vybavení a jdeme na to," shrnula Jarmila Tykalová. Ona, stejně jako šest ostatních členek Babince, především cvičí malé dětské hasiče. Jak sama říká, za mlada všechny dámy Babince také závodily, ale teď už jde hlavně o společnou pohodu na závodech. Tři členky Babince pocházejí z Brloha,   další pak z Besednice, Velešína a Omleničky.

V kategorii žen zvítězily Žernovice,   druhý Chlum,   třetí  Lišov B.
V kategorii mužů obsadil první příčku Holubov, dr