Název výstavy, která byla dlouhodobě vnímána jako událost určená pro zahrádkáře, vedl organizátory k zamyšlení. Hobby znamená koníček, což zahrnuje více činností. Tato myšlenka vedla k rozšíření témat expozice. Nově přibylo Hobby domov, Hobby zábava a Hobby volný čas.

Hobby v minulých letech bylo hodně zaměřené na zahrádkáře. Tentokrát mohou návštěvníci na výstavě zajít do pavilonu T2, který bude věnován sportu, v R3 si mohou pohovořit o stavebnictví, děti vezmou do interaktivního pavilonu R1 na „školu horou", či každou celou hodinu vidět Agility opět v R1. V pátek a v sobotu nás čeká Den s časopisem Receptář a v neděli Festival chutí s Fine Food Academy. Pořadatelé chtějí využít velké prostory Výstaviště.

Návštěvníci mohou po celém prostoru výstaviště navštěvovat pavilony pro chovatele, zahrádkáře, prostor se sportovními akcemi, odbornými výstavami, přednáškami, poradnami všeho druhu, nebo kulturní program v Pivovarské zahradě. Projektová manažerka Michaela Kubaštová říká: „Nabízíme akce pro všechny generace.“ Podle ní je letos obsazených více pavilonů, než tomu bylo v minulých letech. „Snažíme se využít všechny prostory, které máme k dispozici,“ říká.

Kromě tematického rozšíření čeká návštěvníky ještě změna vstupného. Zatímco loňské roky stály vstupenky 105 Kč, letos jsou zlevněné na 100 Kč. Úplně poprvé je lze koupit i v předprodeji za 80 Kč.

Pro neatraktivnost chtějí organizátoři nově zrušit podzimní termín Hobby, který podle nich nelákal tolik návštěvníků. Ti ale nebudou škodní. Obchodní ředitel výstaviště Václav Polan říká: „Místo Hobby podzim připravujeme novou výstavu. Bude v podobném duchu.“
Jarní Hobby se bude konat ve dnech 10. až 14. května.

Hobby, které je jednou z největších akcí roku, navštíví na českobudějovickém výstavišti v průměru 40 tisíc lidí. Organizátoři doufají, že letos to bude více.