Největší rakouský skiareál mimo Alpy, šumavský Hochficht u lipenského jezera, díky zásobám technického sněhu odolal teplým dnům a před víkendem svým návštěvníkům nabízí 20 km sjezdových tratí. „Počasí na úvod roku lyžařům moc nepřeje, ale zdá se, že to nejhorší máme za sebou. Před víkendem má začít pořádně mrznout i sněžit, a proto se naši návštěvníci mohou těšit na výrazně lepší lyžařské podmínky. V provozu budou všechny lanovky a vleky a 20 km sjezdovek, na kterých leží přes půl metru sněhu,“ uvedl ředitel skiareálu Hochficht Gerald Paschinger.

Zatímco téměř všechny skiareály na českých horách mají v provozu jen část sjezdovek, na Hochfichtu se lyžuje na 20 km tratí, což je v současné době unikát. Zásluhu na tom mají výkonná sněhová děla, která před letošní zimou na Hochfichtu pořídili. „Před sezónou jsme nakoupili jedenáct nejvýkonnějších sněhových děl. V současné době máme v celém skiareálu přes 140 automatických vrtulových kanónů a tyčových děl, a to nám umožňuje zasněžit všechny sjezdovky naráz a rychleji, než v minulosti,“ řekl ředitel areálu.

Lipno zahajuje lyžařskou sezónu ve čtvrtek 7. prosince.
Na Lipně ve čtvrtek startuje lyžovačka. Hochficht rozjede lanovky o den později

Skiareál Hochficht je v provozu každý den od 8.30 do 16 hodin a na pokladně, v půjčovně lyží i restauracích se díky českému personálu domluvíte i bez znalosti němčiny. Večerní lyžování je v provozu každou středu a pátek od 16 do 19 hodin. Skipasy na Hochficht zakoupíte nejvýhodněji online přes webové stránky v češtině. Hodinové skipasy a 1denní skipas jsou na pokladnách o 3 € dražší.

V pátek 2. února bude na českých školách pololetní volno, a proto se na Hochfichtu bude konat speciální akce pro české rodiny s dětmi. Ty se mohou těšit na velmi zvýhodněný 1denní rodinný skipas, který vyjde celou rodinu na 61 €. Podmínkou je včasná registrace přes webové stránky Hochfichtu.