Podle ohlasů jak na místě, tak i na webu Českokrumlovského deníku, jej spíše chválí.

„Nejsem sice motorista, ale zatím se mi jeví objezd jako dobré řešení. Během víkendu jsem nezaznamenala nějakou komplikaci týkající se řidičů. Ale velké problémy nastávají s chodci, kteří jsou zvyklí chodit u kina po schodech dolů na přechod.

Nikde není označení, že přechod pod mostem je momentálně zrušený a lidé tam chodí dál, přelézají betonové bloky a proplétají se mezi auty,“ poukázala na zádrhel například řidička Alena.

Pravdou je, že o několik desítek metrů výše je přechod u autobusových zastávek na Špičáku a že není problém se přelézání deltabloků vyhnout, ale někteří lidé jsou zkrátka už takoví.

„Už jsme se rozhodli, že pod kinem umístíme cedulky oznamující, že přechod je uzavřen,“ konstatoval v pondělí Miroslav Hála, vedoucí českokrumlovského odboru dopravy.

Protější přechod pro pěší u Porákova mostu je už podle Hály označen stejně jako u jiných kruhových objezdů v Českém Krumlově U Trojice i v Domoradicích.

Podle prvních ohlasů a zjištění je doprava zatím opravdu plynulejší, nicméně s hodnocením město ještě nějakou dobu vyčká, protože často záleží i na síle zvyku řidičů, kteří tudy projíždějí léta.