Spolek Hrady na Malši momentálně na svahu vedle hradu buduje dřevěné palisádové oplocení dvou poměrně velkých pozemků. Na nich v budoucnu vyrostou středověké hospodářské budovy podhradí.

„Na prvním pozemku ještě letos vzniknou dvě roubené stavby, a to stodola a ratejna,“ říká jednatel spolku Radek Kocanda. „Stodola bude sloužit jako seník pro zvířata, která tu chceme chovat. Ratejna sloužila jako noclehárna pro středověké zemědělské dělníky. Přeneseme sem špýchar ze 17. století, protože na těchto pozemcích chceme vytvořit něco jako skanzen dřevěných historických budov z jihozápadních Čech, které by mohla postihnout zkáza.“ Kromě toho stavení doplní políčka, třeba na konopí a len, jež pro svou výrobu využije přadlena. "A vybíráme ovce takové, které bude možné střihat, aby přadlena měla rouno. Už se těšíme na teplé svetry," dodal Radek Kocanda s úsměvem. "Budou tu nejenom ovce, ale také oslíci, kozičky, možná časem bude zvířena nabývat, sami ještě nevíme. Každý z členů si sem koupí nějaké zvíře, které nemůže mít doma a budeme je tady chovat dohromady."

Chybět nemůže studna, kovárna a další. Na druhém, zčásti zalesněném pozemku, plánuje spolek včelíny, milíře a výběhy pro další zvířata. V podhradí budou členové spolku, někdy i s návštěvníky, zkoušet, jak se vše dělalo dřív. „Už příští rok možná budeme pálit uhlí pro kovárnu,“ říká Radek Kocanda. „Neděláme nic samoúčelně jen na ukázku, vyrobené věci tu také upotřebíme.“

Od soboty je hrad otevřený pro veřejnost v omezeném režimu.