Startovali postupně, jak se kdo dostavil, z parkoviště u pláže. "První natěšenci tu byli už hodinu před startem," smál se Luděk Štěpánek z KIC Horní Planá. Akce nazvaná Na kole kolem Horní Plané nabídla účastníkům tři různě dlouhé okruhy.

„Cyklisté Hornoplánsko milují a já se nedivím - je tu krásná příroda, která hraje všemi barvami, uklidňuje a uchvacuje. Akce Na kole kolem Horní Plané je právě o pohodě a klidu, který člověk na toulkách po Šumavě pociťuje. Nejsou to žádné závody, nejde o to zdolat okruh v co nejkratším čase, chceme, aby se lidé uvolnili a užili si sobotu v pěkném prostředí,“ říká starosta Horní Plané Jiří Hůlka.

První trasa je dlouhá 12 kilometrů a je určena nejmenším cyklistům. Druhou trasu ocení nenároční účastníci - dlouhá je 24 kilometrů a během cesty je možné se zastavit v rekreačním zařízení na Olšině, kde se na rybníčku Malá Olšina konají rybářské závody.
„Pro skutečné borce jsme připravili okruh o délce 54 kilometrů. Ten už dá zabrat i zkušeným cyklistům,“ dodává Luděk Štěpánek z hornoplánského infocentra. To byl právě okruh, který cyklisté zahajovali plavbou přes Lipno na hornoplánském převozu.

Na startu byla k dispozici půjčovna kol, takže se mohou zúčastnit i turisté, kteří s sebou svůj bicykl nemají.

Pořadatelem akce je Město Horní Planá. Účast je zdarma, každý cyklista získá drobný dárek a certifikát o zdolání.