Podzemní kontejnery nahradily třináct plastových kontejnerů na kolečkách. „Dlouhodobě tu docházelo k opakovaným stížnostem ze strany obyvatel sídliště, které souvisely se zápachem z popelnic umístěných v blízkosti oken některých bytových jednotek. Dalším oprávněným podnětem byl hluk způsobený při manipulaci s odpady, především ve večerních a nočních hodinách,“ vysvětlil místostarosta Josef Hermann.

Instalace šesti polozapuštěných kontejnerů na krumlovském sídlišti Špičák. Přes ulici město staví nové parkoviště s osmnácti stáními.
Na Špičáku už jsou polozapuštěné kontejnery. Naproti novému parkovišti

Projekt zároveň vyřešil i velký nedostatek parkovacích míst v sídlišti. V centrálním prostoru vzniklo parkoviště, napojené na stávající komunikaci uvnitř sídliště, původně pro osmnáct míst. Kvůli vedení teplovodu, které nebylo geodeticky zaměřeno a vyznačeno v geografickém informačním systému, jich je ale o dvě míň. "Aby tímto přemístěním nedošlo k úplné ztrátě pěti původních podélných parkovacích stání, tak naproti, namísto dvou přístřešků na samostatně stojící kontejnery pro specifické druhy odpadů, byl vybudován jen jeden," doplnila mluvčí města Petra Nestávalová. "Celkový počet parkovacích stání se sníží o dvě oproti původnímu projektu."

Na krumlovském Špičáku je hotovo. Přibyly velkokapacitní zapuštěné kontejnery a parkoviště.Hotovo. Pracovníci stavební firmy se se Špičákem rozloučili, další dva roky budou mít co dělat při rekonstrukci městského hřbitova.  Zdroj: Deník/Zuzana Gabajová

Kromě zapuštěných kontejnerů na Špičáku budou ještě stát i nádoby např. na vysloužilá elektrozařízení, oděvy nebo kovy. Podzemních kontejnery a parkoviště vyšly na zhruba 7 milionů korun.

Sušáky na prádlo na Špičáku u paneláku s číslem popisným 117 zmizí, na jejich místě bude kromě kontejnerů i osmnáct parkovacích míst.
Krumlov chce zbavit centrum města nevábných kontejnerů. Zapouští je pod země