„Doposud byly odpadní vody z těchto míst částečně vyváženy pomocí cisternových vozů a částečně svedeny na malou čistírnu, která se nachází nedaleko nástupního místa lanovky. Vzhledem k narůstajícímu počtu návštěvníků Lipna nad Vltavou však i tato čistírna už přestává kapacitně stačit. Proto se obec Lipno nad Vltavou ve spolupráci s námi, jako provozovatelem vodohospodářského majetku, rozhodlo situaci řešit tímto způsobem,“ vysvětlil vedoucí provozního střediska Jih společnosti ČEVAK a.s. Miroslav Ježík.

Dodal, že celá oblast bude na nový kanalizační systém napojena po ukončení zimní sezony v roce 2020, aby práce a proces přepojování sezonu nijak nenarušily.

Současně s tím se do jednoho z výkopů pokládá také vodovodní potrubí. „Připravujeme tím vodovodní rozvod, který bude napojen na plánovaný dvoukomorový vodojem, který pojme celkem 600 kubíků vody,“ doplnil Miroslav Ježík.

Stavba nové zásobárny vody která začne na jaře příštího roku, pomůže pokrýt poptávku do dodávané pitné vodě, která v zimních a letních měsících v této oblíbené turistické oblasti stoupá až několikanásobně.