Každý malý návštěvník tak byl zvážen, a dle množství jeho hříchů se zobrazil symbol anděla, popř. čerta. Za vyřčenou básničku či písničku pak byly děti vpuštěny na stezku. Všichni děti do 14.99 let v doprovodu dospělé platící osoby měly v den konání akce vstup a dopravu zdarma. Nádherné výhledy do krajiny komplikovala hustá mlha, která zahalila ochozy stezky.

Některé děti nabyly dojem, že žádní další čerti na stezce už nejsou. Bylo tak velkým překvapením, když se po stezce proháněly a spatřily tam rohatého čerta s metlou a pytlem. Kompletní sestava v podobě čerta, anděla a Mikuláše se procházela ve vyšších patrech stezky. Dva pekelníky doprovázel půvabný anděl a laskavý Mikuláš. Za básničku děti obdržely sladkou odměnu.

Zahrádkářská osada na Vyšehradě v Českém Krumlově a snímek z jejích začátků.
Výročí slaví zahrádkářská kolonie na Vyšehradě. Je tam už rovných 60 let

Jedním z návštěvníků byli i sourozenci Filip a Ella Zaorálkovi, kteří dorazili s rodiči z Prahy. Doprovod jim dělal i dědeček z nedalekého Světlíka. Ellinka si pro čerty připravila vánoční koledu Stojí vrba košatá. Když na ni pekelník směřoval svůj upřený pohled, šestiletá Ellinka znejistěla. Oporu však našla ve své mamince, která ji k sobě nejen tiskla, ale pomáhala jí i se zpěvem. Naopak Ellinka pak se zpěvem pomohla svému šestiletému kamarádovi ze Světlíka, Pavlovi Sojkovi. Spolu si tak zazpívali Prší, prší, za což obdrželi odměnu. Na otázku, zda se Pavel bojí čertů, zcela nebojácně a rázně odpověděl: „Čertů se vůbec nebojím, protože nemají kopyto, nejsou praví,“ dodal důrazně.

Následující akce, která se uskuteční na Stezce korunami stromů, je novoroční výstup. Prvního ledna se tak můžete přijít pokochat krásami lipenské přírody. Všichni účastníci obdrží certifikát o výstupu do koruny stromů.