Teploty pod bodem mrazu od středy umožňují sjezdovky dosněžit a znovu otevřít. „Spustili jsme sněžná děla a ve spolupráci se zkušenými rolbaři a nejnovější technologií děláme maximum pro to, aby si milovníci zimních sportů mohli co nejdříve opět užívat kilometry lipenských sjezdovek, Fox park i snowcross,“ řekla mluvčí lipenského lyžařského areálu Olga Kneiflová. „Věříme, že už brzy obnovíme také večerní lyžování, a milovníci lyžování tak nepřijdou ani o oblíbené sportování při svitu měsíce a lamp s výhledem na lipenskou nádrž.“

Také park Médi Kubíka se raduje z návratu zimy. „Zima a poctivá práce našich kluků nám umožnily hned ve středu znovuotevřít dětský park Médi Kubíka včetně tubingu,“ pochvaloval si Michal Černocký z Parku Frymburk. Lyžaři i snowboardisti mohou využít služeb lyžařské školy, která je taky otevřená. Díky nočnímu zasněžování plánují spustit i hlavní sjezdovku s vlekem na tento víkend. „Určitě se k nám přijeďte podívat, protože výhled při lyžovaní na jezero Lipno a Frymburk ze sjezdovky Relax je prostě nezapomenutelný,“ lákal Michal Černocký.

Zasněžování dvoukilometrové sjezdovky Standardabfahrt ve skiareálu Hochficht.
Lyžaři, radujte se! Na šumavském Hochfichtu se od soboty bude opět lyžovat

Provozovatelka lyžařského areálu Pasečná a majitelka penzionu Dobík u Přední Výtoně Kamila Sušanková zve tuto sobotu návštěvníky Lipenska na tradiční zabijačku. „Tradiční zabijačkové pochoutky můžete ochutnávat i nakupovat za doprovodu živé hudby od dvanácti hodin,“ informovala. „Výbornou jitrničku či jelítko si naplníte i vlastnoručně a domů si kromě plného břicha odnesete nevšední zážitek.“ Hody můžete spojit i s procházkou po okolí nebo do Rakouska.

Pavel Pechoušek, Tutistický spolek Lipensko